Kradł, bo potrzebował pieniędzy na dopalacze

11
30.11.2017
Kradł, bo potrzebował pieniędzy na dopalacze
fot. policja
Kryminalni z Elbląga zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzieże i włamania na terenie Elbląga. Mężczyzna przyznał się między innymi do włamań do skrzynek na prasę, kradzieży rowerów i elektronarzędzi z garaży a także do kradzieży mieszkaniowych. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat wiezienia.
19-latek z Elbląga znany był już wcześniej policji. Miał na swoim koncie kradzieże. Kryminalni zatrzymali go w miniony wtorek w centrum miasta. Jechał skradzionym rowerem. Wczoraj (29 listopada) usłyszał zarzuty. W trakcie przesłuchania przyznał się do ośmiu kradzieży i włamań, a także jednego usiłowania włamania. Działał od lipca br. Śledczy udowodnili mu między innymi dwa włamania do skrzynek na prasę przy ul. Królewieckiej, skąd kradł gazety i książki, które później wyrzucał, ponieważ nie przedstawiały dla niego żadnej wartości, włamania do garaży przy ul. Legionów i Sosnowej, skąd ukradł elektronarzędzia i rower. Jest także podejrzany o usiłowanie włamania do skrzynki ubraniowej w szpitalu wojewódzkim, gdzie odwiedzał chorą koleżankę. Mężczyzna nie miał żadnych skrupułów, żeby okraść kolegę. Będąc w jego mieszkaniu zabrał mu z portfela tysiąc zł, które pokrzywdzony wcześniej uzbierał na osiemnaste urodziny. Podejrzany powiedział, że pieniądze ze skradzionych rzeczy chciał przeznaczyć na dopalacze.
   Policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia i dwa markowe rowery górskie, które wróciły już do właścicieli. Podejrzanemu 19-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

a bajzel z dopalaczami na Bałuckiego ma się w najlepsze, osobnik sprzedający frajerom ma w dooopie prawo, ostatnio pochowano dziewczynę, zażywała dopalacze w szpitalu dopadła ją sepsa, jedyne dziecko,
zniesmak (2017.11.30)

info

2  
  0
zamknac to swinstwo
(2017.11.30)

info

1  
  0
10 lat wiezienia za takie bzdury kpina na sile ktos chce zrobic kryminaliste z tego chlopaka moze jakas praca za normalne pieniazki jakis wzor itd porazka
(2017.11.30)
10 lat to przesada. 120 batów załatwia temat. No dobra. .. 70 batów.
IzaakBlumenshaer (2017.11.30)
Dowalić mu te 10 lat!! Ja w jego wieku już pracowałem ciężko na swoje wydatki w fabryce. Praca jest, tylko trzeba chcieć pracować. Żadnej litości dla złodziei!
kkkkkk1 (2017.11.30)

info

1  
  1
TAk właśńie Bajzel z Dopalaczami otwarty obstawiony każdy róg ulicy ! Czemu nikt nie zrobił protestu przed sklepem jakaś tv czy coś. Czemu Policja nic nie robi z kryminalnej panowie z lat 90 w 3 minuty było by zamkniete ! A tu nic Sanepid chwali sie ze zamkyka Dopalacze a za godzine otwarte ! Ja myśle ze sklep restauracje za byle kit to potrafią ale nie dopalacze ! ! !
kur,., (2017.12.01)

info

1  
  0
Tym mądrym obrońcom gnoja co to im za dużo dziesięć lat życzę aby do waszego garażu zafajdaniec się włamał. .. chociaż pewnie nie macie garażu więc nie wiecie o czym mowa.
(2017.12.01)

info

1  
  1
I może jeszcze pracodawca sam powinien do niego przyjść i poprosić aby łaskawie zechciał pracować. Kto nie rabotajet ten nie kuszajet, jak chce niech nie pracuje - wolno mu być biednym i liczyć na łaskę dobrych ludzi, ale kradzież i pasożytniczy tryb życia należy karać. 10 lat autor wziął z klasyfikacji czynu i jest to maksymalny wymiar kary, który pewnie mu nie grozi w realu, ja osobiście zamknąłbym go w zakładzie w którym siedzą długoterminowi i dawno nie mieli kobiety, na pewno niejeden chciałby mieć w celi młodego chłopca. Wtedy dowiedziałby się że więzienie nie tworzy równych gości i nie dodaje szacunku jak w rapowanych pioseneczkach, że jest to miejsce do którego nie chciałby więcej powrócić.
(2017.12.01)
A tak może łapki upie. .. ić i po kłopocie?
(2017.12.01)

info

0  
  0
Powinien dostać 10 lat przymusowej pracy na rzecz osób poszkodowanych w kradzieżach.
(2017.12.01)

info

0  
  0