Zgłosił interwencję, której nie było
fot. policja
Zgłaszanie policjantom interwencji skutkuje podjęciem przez nich natychmiastowych czynności. Każdy wyjazd do niezaistniałych zdarzeń, to późniejszy dojazd do tych, którzy potrzebują jej rzeczywiście. Zastanów się, zanim odbierzesz szansę na szybką pomoc innej osobie. Wywołanie niepotrzebnej lub fałszywej czynności jest wykroczeniem, za które grozi grzywna do 1500 zł.