Zatrzymano graficiarzy

14
05.02.2019
Zatrzymano graficiarzy
fot. policja
Zarzuty za niszczenie mienia usłyszeli wczoraj (4 lutego) dwaj mężczyźni podejrzani o pomalowanie budynku jednej z elbląskich firm. Graficiarze zamalowali aż 16 m2 powierzchni kontenera biurowego, a straty jakich dokonali to 1 200 zł. Teraz odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Zdarzenie miało miejsce 2 lutego br. przy ulicy Lotniczej w Elblągu. Dwaj mężczyźni za pomocą pojemników z farbami zamalowali ścianę kontenera biurowego jednej z elbląskich firm. 16 metrów kwadratowych powierzchni budynku wypełniły bohomazy o treści znanej tylko samym „artystom”. 32-latek i jego o rok młodszy kolega, zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Wczoraj zostali przesłuchani i przyznali się. Usłyszeli także zarzuty niszczenia mienia. Młodszy z mężczyzn był karany wcześniej za kradzieże. Obydwaj odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
32-latek sprayowcem! Nic więcej nie napiszę, brak słów.
(2019.02.05)

info

8  
  1
75 zl za metr kwadratowy kto robi takie kalkulacje? z chęcią podejmę się remontu zniszczonego mienia w tej kwocie
inzynier-malarz-szpachlarz (2019.02.05)
A za zabójstwo w parku 4 lata. ..
basiaBasiabasia (2019.02.05)

info

10  
  1
Mi kiedyś gnojek pomalował auto/ busa i elewacje firmy tak dla jaj. Okazało się, że to nie pierwszy jego tego typu wybryk. Dowiedziałem się ze jest to synalek jakiegoś ważniaka. Sprawa trafiła do sądu (z urzędu) ten skazał malarza na 20 godzin prac społecznych przy sprzątaniu. .. .. sądu. Tak tak nie mojej firmy ale sądu w Elblągu. Wyrok sądu RP to farsa i destrukcja moralna.
niedlagłupoty (2019.02.05)

info

8  
  1
to artyści a zatrzymujący ich to ZOMOwcy
(2019.02.05)

info

4  
  12
Urwać łapki.
ZenonK (2019.02.05)

info

6  
  1
Jakim trzeba być człowiekiem, by w wieku 32 lat, malować sprayem po murach. Odpowiem - nieskomplikowanym.
(2019.02.06)

info

8  
  1
Na litosc boska,tylko nie wiadukt!!! Garbusiarz cyklista
Zbyszek1 (2019.02.06)

info

2  
  0
@inzynier-malarz-szpachlarz - Szanowny Panie, jeśli w ten sposób kalkulujesz to może pozwól żebym w Twoim domu zniszczył 1m2 łazienki ja zapłacę koszty naprawy tego 1m2 lub nawet naprawię tą powierzchnię. Ale czy będziesz zadowolony jeśli będzie widać różnicę w odcieniach farby czy może użyję innych kafli niż reszta w łazience. Czy taka naprawa by Ciebie satysfakcjonowała czy może właściwszy byłby remont całości. To że pomazali 16m2 wcale nie znaczy że tyle właśnie trzeba pomalować aby przywrócić stan sprzed dewastacji. Zapewne należy pomalować cały kontener.
(2019.02.06)
Garbusiarz nie podpowiadaj bo wariatow ci u nas mnostwo i tak to leci w tym kraju jeden , drugiego podpuszcza. Nigdy nie bedzie dobrze w tym kraju dopoki nie zaczniemy sie szanowac
Yetti (2019.02.06)