Z policyjnej interwencji do zakładu karnego

9
24.11.2016
Z policyjnej interwencji do zakładu karnego
Na najbliższych kilkanaście dni za sklepowe kradzieże do więziennej celi trafi 39-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w trakcie interwencji. Podczas legitymowania funkcjonariusze ustalili, że w połowie listopada braniewski sąd wydał wobec mężczyzny polecenie osadzenia w zakładzie karnym.
Wczoraj (23 listopada) około godz. 22 oficer dyżurny policji wysłał patrol na jedną z braniewskich ulic. Ze zgłoszenia wynikało, że pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do sprzeczki. Standardowo, jak podczas każdej interwencji, funkcjonariusze przystąpili do ustalania danych uczestników oraz do ich sprawdzenia w policyjnych systemach. Okazało się, że wobec 39-latka braniewski sąd wydał polecenie osadzenia w zakładzie karnym. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna musi odbyć kilkanaście dni kary za drobne kradzieże sklepowe. Z miejsca interwencji został doprowadzony przez patrol do komendy, skąd teraz trafił wprost do więziennej celi.
   
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Za drobne kradzieże. .. .? Powinien to publicznie odpracować, a tak poszedł sobie odpocząć za nasze pieniądze. Gdzie tu logika? co za prawo? A jak wyjdzie, pójdzie do MOPS-u po zasiłek, bo mu się należy. A co najlepsze?-. .. .. dadzą!!! ŻYĆ NIE UMIERAĆ
(2016.11.24)

info

4  
  0
bezprawie pie. .. ne
zjadaczliterek (2016.11.24)

info

0  
  0
Jaka tu zasługa policji, że aż się chwalą?
Przypadeczek (2016.11.24)

info

3  
  0
to zapier, ,, alaj do mopsu i żyj za te kasę jak panisko, ,, ,,
rzlichwia (2016.11.24)
A moim zdaniem zamykanie drobnego złodziejaszka w więzieniu jest głupim pomysłem, naprawdę bardzo głupim. Już objaśniam dlaczego: tam przebywają nie tylko sklepowi drobni złodzieje, ale przede wszystkim sprawcy: pobić, rozbojów, gwałtów, oszustw. Ponadto dilerzy, paserzy, włamywacze, poważni złodzieje itp. Efekt? Może zostać bardziej zdemoralizowany niż jest. Lepsza byłaby kara dotkliwej chłosty, nie tylko dlatego że tańsza. Mój kolega trafił na 2 tygodnie do aresztu za notoryczną jazdę na gapę i nie płacenie kar, poza tym był OK, uczył się, grzeczny był w miarę. Efekt po opuszczeniu aresztu? Dopalacze, tanie wina, patola, kradzieże, pijaństwo, bójki na ulicy, wyzwiska, wyłudzenia kredytów, jazda po pijaku autem. .. .Dziś ma takie problemy z prawem, że podjął próbe samobójczą i obecnie przebywa na psychiatryken. Areszt za byle G. .. .to zły pomysł wg. mnie, lepsza chłosta, bo nie demoralizuje aż tak jak areszt, uwierzcie mi bo wiem co mówię
cyderin (2016.11.24)
@rzlichwia - ty zapier, na to co on będzie żarł
(2016.11.25)
@cyderin - Naprawdę po dwóch tygodniach w areszcie tak się stoczył?
Egoniasty (2016.11.25)
@Egoniasty - Tak, to jest możliwe
cyderin (2016.11.25)
@cyderin - To niezły fus musiał być z niego skoro w dwa tygodnie dał się przerobić na łajzę.
Egoniasty (2016.11.25)