Wybrany wątek opinii

A moim zdaniem zamykanie drobnego złodziejaszka w więzieniu jest głupim pomysłem, naprawdę bardzo głupim. Już objaśniam dlaczego: tam przebywają nie tylko sklepowi drobni złodzieje, ale przede wszystkim sprawcy: pobić, rozbojów, gwałtów, oszustw. Ponadto dilerzy, paserzy, włamywacze, poważni złodzieje itp. Efekt? Może zostać bardziej zdemoralizowany niż jest. Lepsza byłaby kara dotkliwej chłosty, nie tylko dlatego że tańsza. Mój kolega trafił na 2 tygodnie do aresztu za notoryczną jazdę na gapę i nie płacenie kar, poza tym był OK, uczył się, grzeczny był w miarę. Efekt po opuszczeniu aresztu? Dopalacze, tanie wina, patola, kradzieże, pijaństwo, bójki na ulicy, wyzwiska, wyłudzenia kredytów, jazda po pijaku autem. .. .Dziś ma takie problemy z prawem, że podjął próbe samobójczą i obecnie przebywa na psychiatryken. Areszt za byle G. .. .to zły pomysł wg. mnie, lepsza chłosta, bo nie demoralizuje aż tak jak areszt, uwierzcie mi bo wiem co mówię
cyderin (2016.11.24)
@cyderin - Naprawdę po dwóch tygodniach w areszcie tak się stoczył?
Egoniasty (2016.11.25)
@Egoniasty - Tak, to jest możliwe
cyderin (2016.11.25)
@cyderin - To niezły fus musiał być z niego skoro w dwa tygodnie dał się przerobić na łajzę.
Egoniasty (2016.11.25)
Powrót do komentarzy