UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
A moim zdaniem zamykanie drobnego złodziejaszka w więzieniu jest głupim pomysłem, naprawdę bardzo głupim. Już objaśniam dlaczego: tam przebywają nie tylko sklepowi drobni złodzieje, ale przede wszystkim sprawcy: pobić, rozbojów, gwałtów, oszustw. Ponadto dilerzy, paserzy, włamywacze, poważni złodzieje itp. Efekt? Może zostać bardziej zdemoralizowany niż jest. Lepsza byłaby kara dotkliwej chłosty, nie tylko dlatego że tańsza. Mój kolega trafił na 2 tygodnie do aresztu za notoryczną jazdę na gapę i nie płacenie kar, poza tym był OK, uczył się, grzeczny był w miarę. Efekt po opuszczeniu aresztu? Dopalacze, tanie wina, patola, kradzieże, pijaństwo, bójki na ulicy, wyzwiska, wyłudzenia kredytów, jazda po pijaku autem. .. .Dziś ma takie problemy z prawem, że podjął próbe samobójczą i obecnie przebywa na psychiatryken. Areszt za byle G. .. .to zły pomysł wg. mnie, lepsza chłosta, bo nie demoralizuje aż tak jak areszt, uwierzcie mi bo wiem co mówię
cyderin