Uciekał, bo jego auto nie było ubezpieczone

6
13.11.2016
Uciekał, bo jego auto nie było ubezpieczone
Policjanci z Braniewa interweniowali wobec uciekającego kierowcy. 25-latek za wszelką cenę próbował uniknąć drogowej kontroli, a swoją nieodpowiedzialną jazdę zakończył w przydrożnym polu. Jak ustalili funkcjonariusze, powodem takiego zachowania kierowcy był fakt, że nie posiadał on obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 25-latkowi. Teraz wystąpią do sądu z wnioskiem o ukaranie mężczyzny i orzeczenie wobec niego zakazu prowadzenia pojazdów.
W piątek (11 listopada) w Pieniężnie patrol ruchu drogowego zauważył nadjeżdżającego z naprzeciwka fiata, którego zarzuciło na łuku drogi. Na widok oznakowanego radiowozu kierowca gwałtownie przyśpieszył i zjechał na ścieżkę rowerową. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za mężczyzną. Kierowca uciekał w kierunku miejscowości Łajsy i nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia do zatrzymania pojazdu. Nieodpowiedzialna jazda 25-latka po chwili zakończyła się – mężczyzna nieprawidłowo skręcił w lewo i znalazł się w przydrożnym polu, a jego auto kilkukrotnie się wywracało. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało, że kierowca był trzeźwy. Podczas rozmowy z patrolem 25-latek podał powód takiego swojego zachowania. Okazało się, że kierowca uciekał przed policjantami bo nie miał ubezpieczenia pojazdu. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze odstąpili od ukarania kierowcy mandatem i zatrzymali jego prawo jazdy. Podczas kontroli policjanci ustalili również, że samochód nie ma aktualnych badań technicznych. Teraz funkcjonariusze wystąpią do sądu z wnioskiem o ukaranie 25-latka i orzeczenie wobec niego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.
   
   Opisana policyjna interwencja została przeprowadzona w ramach trwających wzmożonych działań pn. "Listopadowy Weekend'', w trakcie których funkcjonariusze eliminują wszelkie zagrożenia bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym.
   
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Co za łep
(2016.11.13)

info

2  
  2
jednego idioty na drogach mniej
(2016.11.13)

info

4  
  2
Moja nie ma OC aniBT I MAM W D. .. .E POLIZEI
(2016.11.13)
Dzięki ostatnim podwyżkom ubezpieczenia będzie takich kwiatków więcej.
(2016.11.13)

info

2  
  0
w d. .. bedziesz jak dojdzie do zdarzenia i FG sciagnie z ciebie gruba pege na pokrycie kosztow pokrzywdzonego dodatkowo kilka k za brak OC :)
ksa (2016.11.13)
W końcu Qukiz z Liroyem chcą doprowadzić ten bandycki kraj do normalności. OC za pojazd użytkowany a nie jak do tej pory za przyczepę kempingową czy motocykl jak pół roku stoi w garażu. To samo z punktami karnymi, jeździsz bezpiecznie bez mandatów to masz po roku bonus.
Figarol (2016.11.14)

info

1  
  0