Stracił prawo jazdy i słono za to zapłacił

19
20.08.2018
33-letni kierowca mercedesa, który w centrum Elbląga pędził 125 km/h, stracił prawo jazdy i został ukarany 500-złotowym mandatem. Dodatkowo otrzymał 10 punktów karnych. Policjanci ostrzegają przed brawurą. Zbyt duża prędkość jest główną przyczyną tragedii na drogach.
Na taką brawurę pozwolił sobie 33-letni elblążanin, który w minioną sobotę (około godz. 21) na ulicy Płk. Dąbka w Elblągu jechał mercedesem z prędkością 125 km/h. Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h. Został zatrzymany przez jeden z nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorem. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Słono też zapłacił za swoje wykroczenie. Policjanci wręczyli mu 500-złotowy mandat oraz otrzymał 10 punktów karnych.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dzisiaj to już czwarty artykuł drogówki na łamach portelu. Czy coś się dzieje?
(2018.08.20)

info

1  
  0
I bardzo dobrze. Jednego wariata mniej na drogach.
Krawczyk (2018.08.20)

info

16  
  1
Sawicki, przecież ty nie masz zielonego pojęcia gdzie jest centrum Elbląga.
(2018.08.20)
Centrum Elbląga to obecnie okolice Ch ogrody. Sorry Batory w starym centrum mało co zostało, banki apteki?
Realista1 (2018.08.20)
a Policja co ?? Boi sie pokazać całe nagranie ?? W sumie, jak nagranie z najazdu, też bym się bał pokazywać. ..
naokowideo (2018.08.20)

info

6  
  0
Jeden z nieoznakowanych radiowozów. .. Jeden z trzech, badzmy precyzjni. Skoda, BMW, i Insignia. Pomiar na zdjęciu wykonywany jest również na nie płaskim odcinku drogi. Osobiście bym nie przyjał takiego mandatu. PS. A czy wiadomo już jak jest z pojazdami uprzywilejowanymi? Czy Policjant jadacy za Toba bez wlaczonych sygnaow swietlnych tak samo zasluguje na mandat jak i łamiacy prawo. .. Uprzywilejowany to jest dajacy sygnały swietlne i dźwiękowe, a te jadać za podejrzanym takie nie są.
NiePrawyAleSprawiedliwy (2018.08.20)

info

6  
  14
Nie prawy ale Ty głupi jesteś. .. Nie siej propagandy. Ciekawe czy jak Ciebie zatrzymają to też takimi mądrościami będziesz sypał z rękawa, czy skulisz sie w kulkę jak pęknięty jeż. .Anonimowo każdy jest cwaniakiem. ..
jeżozwierz (2018.08.20)

info

10  
  4
Niech pokażą całe nagranie! Jeżeli kierowca minął nieoznakowany radiowóz z taka prędkością to jak najbardziej jest słuszna kara.... Ja osobiście straciłem prawo jazdy ale nieoznakowany radiowóz stał zamna na światłach i gdy ruszyłem i przekroczyłem prędkość o 30 w terenie zabudowanym nic nie reagowali .... czekali aż będę miał 50+ i wtedy wykonali 2 pomiary i włączyli koguty .... tak jestem winny ale czy policja jako organ prewencyjny nie powinien reagować już odrazu po przekroczeniu prędkości o 30 ?
E500 (2018.08.20)
nie pokażą bo to manipulanci i kłamcy
(2018.08.20)

info

5  
  5
A może mają taki próg tolerancji i za przekroczenie o 30 nie karają? Pomyśl... Zresztą co to za przekroczenie o 30 km/h dla E500. Pewnie od razu czuli że jeleń i da się odstrzelić...
Myśliwy w W124 (2018.08.20)