Spowodowała wypadek, nie będzie prowadzić

9
25.10.2016
Spowodowała wypadek, nie będzie prowadzić
Grzywna oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy – to konsekwencje, które musi teraz ponieść 19-latka. Kobieta nie zachowała należytej ostrożności i tracąc panowanie nad autem uderzyła w drzewo.
Na początku kwietnia policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym w Strubnie (gm.Płoskinia). Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynikało, że samochód uderzył w drzewo, a wewnątrz znajduje się jedna osoba. Policjanci, którzy pracowali na miejscu kolizji ustalili, że 19-latka kierując nissanem nie zachowała należytej ostrożności powodując zagrożenie w ruchu drogowym. Kobieta zjechała na prawe pobocze, straciła panowanie nad autem i uderzyła w przydrożne drzewo. Jej pasażer z potłuczeniami ciała został przewieziony do szpitala.
   Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia, sporządzili niezbędną dokumentację, a całość materiałów trafiła do braniewskiego sądu. Funkcjonariusze wnioskowali o ukaranie kierującej.
   Decyzją sądu 19-latce została wymierzona kara grzywny, orzeczono także wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy.
   Należy przypomnieć, że każda osoba, wobec której sąd orzekł zakaz, musi liczyć się z prawnymi konsekwencjami w przypadku, gdy zdecyduje się prowadzić. Zgodnie z kodeksem karnym jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.
   
   
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Zamiast szkolić to rozdają prawo jazdy każdemu - po źle skonstruowanym szkoleniu i egzaminie, a potem zabierają już prawie za wszystko. Weźcie się za szkolenia, place manewrowe, badania lekarskie. Badania lekarskie wizyta u lekarza i wypisanie papierka nikt nie przeprowadza poważnych badań, szkolenie hmmm. .. praktycznie żadne, (komu w praktyce przydaje się jazda po łuku np tyłem??, szczególnie że punto i każdy inny samochód na tym samym łuku zachowuje się inaczej. ) a oblane egzaminy są tylko dla kasy. Brakuje prawdziwych szkoleń i prawdziwych egzaminów. Mamy prawo tworzone dla kasy a nie dla bezpieczeństwa.
okoniowaty (2016.10.25)
Dlaczego nie będzie ? Wsiądzie i pojedzie, przecież nie znikają umiejętności i doświadczenie
(2016.10.25)

info

2  
  3
no, faktycznie, u niej nie ma co znikac :)
sexo_niezalogowany (2016.10.25)

info

5  
  0
@okoniowaty - Masz rację ale nawet najlepszy kurs oleju do głowy nie naleje;)
(2016.10.25)
olej należy wymieniać co interwał, u ciebie pewnie już skisł.
(2016.10.25)

info

0  
  1
Co się dziwić? Wystarczy popatrzeć czasem na przypadkowe auto nauki jazdy. Instruktor/instruktorka ciągle rozmawiający przez komórkę, dłubiący w nosie, uczą praktyki tylko i wyłącznie pod kątem zdania egzaminu w WORD. Hmm, uczą? Jak zwał, tak zwał. W każdym razie nie odbywa się to rzetelnie, stąd efekty są, jakie są i nie w przypadku tej akurat kobiety, o której mowa w artykule, ale o wielu innych przypadkach.
(2016.10.25)

info

3  
  0
Czy była nietrzeźwa? Czy była pod wpływem środków odurzających lub podobnych ? Czy mała chwilowo lub stale zniesioną zdolność do prowadzenia pojazdu w wyniku choroby o której wiedziała ale nie poinformowała podczas egzaminu na prawo jazdy? Czy w ocenie wymiaru sprawiedliwości podwójne karanie za jeden czyn moze mieć miejsce ? Nie wiemy, ale odnoszę dziwne wrażenie o nadgorliwości sądów.
(2016.10.25)

info

1  
  0
audi juz wyklepane pomazać tylko trzeba i do komisu
(2016.10.25)

info

1  
  0
Na wiochach tak jeżdżą czyli stanowczo za szybko !!! Tylko Policja dlaczego tak mało zajmuje się terenami wiejskimi??? A naprawdę powinna !!!!
(2016.10.26)

info

0  
  0