Skatowali kierowcę, zniszczyli mercedesa, teraz posiedzą

37
31.10.2017
Skatowali kierowcę, zniszczyli mercedesa, teraz posiedzą
Kilkanaście dni po zdarzeniu na stacji paliw policjanci zatrzymali podejrzanych mężczyzn (fot. arch. KMP Elbląg)
W marcowy wieczór czterech mężczyzn zaatakowało na stacji paliw przy ul. Płk. Dąbka 33-letniego Bartosza R. Tłukli go drewnianymi pałkami, okładali pięściami i kopali po całym ciele. W efekcie połamali mu kilka żeber i mocno poturbowali. W mercedesie, którym mężczyzna przyjechał na stację, bandyci pourywali lusterka, powybijali szyby, przebili opony. Sąd Rejonowy w Elblągu wymierzył im karę ograniczenia wolności i nakazał wypłatę odszkodowania. Jednak z takim wyrokiem nie zgodził się prokurator i po jego apelacji kara została zaostrzona.
O tym zdarzeniu było w Elblągu głośno. 22 marca 2016 roku ok. godz. 18 na stacji paliw Shell przy ul. Płk. Dąbka 46-letni Piotr K., 24-letni Grzegorz K., 22-letni Wojciech K. i 47-letni Bartłomiej W. zaatakowali 33-letniego Bartosza R. Bili go drewnianymi pałkami, pięściami oraz kopali po całym ciele. Następnie zniszczyli mercedesa, którym mężczyzna przyjechał na stację paliw: porysowali lakier, wgnietli karoserię, pourywali lusterka, wybili szyby i przebili opony.
   Poszkodowany Bartosz R. trafił do szpitala z ogólnymi potłuczeniami i złamanymi żebrami. - Nie chciał powiadamiać policji ani pojechać do szpitala, ale sytuacja zmieniła się w momencie, gdy stracił przytomność - komentował wówczas podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. Jego stan był poważny. Straty materialne wyceniono na 15 tys. zł (auto należało do Moniki R.).
   Na początku kwietnia policjanci kryminalni zatrzymali trzech podejrzanych, o czym informował Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. Dwóch z nich przyznało się do zarzucanych im czynów. Wszyscy w przeszłości byli notowani, między innymi za pobicia, groźby i uszkodzenie ciała.
   Ostatecznie na ławie oskarżonych zasiadło czterech mężczyzn. 31 maja 2017 r. Sąd Rejonowy w Elblągu wymierzył im karę ograniczenia wolności, nakazał prace społeczne oraz wypłatę (po 10 tys. zł każdy) zadośćuczynienia poszkodowanemu Bartoszowi R. oraz 15 tys. zł odszkodowania dla Moniki R. (za zniszczony samochód).
   Z takim wyrokiem nie zgodziła się Prokuratura Rejonowa w Elblągu i złożyła apelację. 19 października br. Sąd Okręgowy zdecydował o zastosowaniu wobec czterech mężczyzn kary bezwzględnego pozbawienia wolności: Piotr K. - 10 miesięcy, Grzegorz K. - 1 rok i 2 miesiące, Wojciech K. - 1 rok i 1 miesiąc, Bartłomiej W. - 10 miesięcy.
   - Wyrok może nie jest zbyt wysoki, ale kara bezwzględnego pozbawienia wolności jest satysfakcjonująca - komentuje Jarosław Żelazek, Prokurator Rejonowy w Elblągu.
   W pozostałej części wyrok został utrzymany.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Panowie to nie dziki zachód !!!
(2017.10.31)

info

15  
  0
Pitbula się naoglądali hehehe !!!!!
(2017.10.31)

info

16  
  1
do pudła!
(2017.10.31)

info

12  
  1
Takiego wpier.. to za darmo się nie dostaje.
Mcza (2017.10.31)

info

15  
  6
kozak jeden z drugim haha. Ledwo co ich zawineli, a dwóch zdązyło sie cykorów przypucowac.
(2017.10.31)

info

7  
  2
Może powinno się dać możliwość rozliczeń w ramach świata "alternatywnego". Policja miałaby wtedy mniej do roboty, a efekty byłyby radykalne i nie wymagające nakładów finansowych - działania policji, sądy, prokuratura, kryminał, itd
(2017.10.31)

info

6  
  1
Już w przeszłości Sąd w Elblągu skazał jednego znanego mieszkańcom przestępcę na karę bezwzględnego pozbawienia wolności, tylko później się okazało, że wyrok został przeterminowany i przestępca nadal cieszy się wolnością !
(2017.10.31)

info

9  
  1
no nie ma jak to rozruba na stacji gdzie jest full kamer hahahah bardzo inteligentni :)
Rajan (2017.10.31)

info

13  
  2
elblaskie bidne szczury w rozlazlych jeansach co by z jednej nogawki dwie pary uszyl. .. 90 lata. ..
Mariannak. (2017.10.31)
Nic nie wiecie a się wypowiadacie za darmo wpier. .. nie dostał. latał to się dorobił a teraz odszkodowanie! spad na 4 klapki! Biedny chciał być gangsterem. .. .A teraz poszkodowany ja pierd. .. .A teraz jeszcze kasę dostanie. .. .No wydaje mnie się ze właśnie tylko z pitbulla większość zna takie sprawy. Wiec jak nie wiecie o co chodzi. .. I czytacie te półprawdy. .. Bo skąd ma taki redaktor coś wiedzieć pisze na podstawie też półprawd. tyle.
kriskris (2017.10.31)