Przekroczył prędkość o 80 km/h

21
01.08.2018
Przekroczył prędkość o 80 km/h
fot. policja
27-letni mężczyzna na swoim motocyklu suzuki rozpędził się do 121 km/h. Problem był jednak w tym, że był to wjazd do miejscowości Kadyny, gdzie jest ograniczenie do 40 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
To nie jedyna kara, jaka spotkała 27-letniego motocyklistę. Mężczyzna po zatrzymaniu do kontroli został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi. Przekroczył on dozwoloną prędkość o 81 kilometrów na godzinę. Skutkowało to także zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące, ponieważ w tym miejscu jest już teren zabudowany. W myśl przepisów, jeżeli ktoś przekracza dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym, zostaje mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.
   - Mamy sygnały chociażby z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, że na tym odcinku często widywani są motocykliści, którzy jeżdżą tam z nadmierną prędkością, co może skutkować wypadkami – mówi kom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Podejmujemy i będziemy podejmować kolejne działania zmierzające do wyeliminowania z ruchu takiego niebezpieczeństwa jak jazda z nadmierną prędkością. Może to być chociażby wideorejestrator służący do nagrywania wykroczeń, a także policyjne patrole na motocyklach – dodaje Krawcewicz.
   Policjanci analizują także zamieszczane przez motocyklistów na forach społecznościowych filmy z odcinka prowadzącego do Kadyn pod kątem ewentualnych wykroczeń drogowych i powodowania zagrożenia w ruchu drogowym.
   Jeżeli inni kierujący zauważą niebezpieczne zachowanie się na drodze, a używają np. rejestratora, mogą taki materiał przesłać na adres: stopagresjidrorgowej@ol.policja.gov.pl stopagresjidrorgowej@ol.policja.gov.pl
   
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Krawcewicz a nie macie sygnałów jak to policjanci łamią przepisy nie tylko w radiowozach ale i po służbie jadąc w prywatnych złomach ?
(2018.08.01)

info

22  
  7
Na mapie zagrożeń to w Kadynach tylko chleją wóde i psy sie wałęsają.
bvmj (2018.08.01)
@bvmj - odezwał sie kawał hama i prostaka. .masz problem to nie przyjezdzaj tam
XYZ2018 (2018.08.01)
Droga Policjo, może w końcu za plagę motorków się weźmiecie. Powinno się za to co robią konfiskować i niszczyć pojazd na którym doszło do przestępstwa (idiotycznej jazdy po środku jezdni i zmuszaniu innych do zjechania na pobocze, znacznego przekraczania dozwolonej szybkości, potwornego hałasu, braku mózgu w główce pod kaskiem - czyli zakazu prowadzenia pojazdów). Proszę jako obywatel.
do-policji (2018.08.01)

info

14  
  17
W google wrzucie to sobie ( coś śmiesznego ) - upalne dni pamiętajcie o akcji " zbij szybę uwolnij psa "
(2018.08.01)
" zbij szybę uwolnij psa ", zadzwoń po karetkę, już czas.
(2018.08.01)
Raczej nie po karetkę tylko do min. Joachima Brudzińskigo !!
(2018.08.01)
Powinien byc mandat 5000 a nie 500
don (2018.08.01)

info

7  
  4
daleko nam do zachodu. zamiast robić łapanki dla poprawy statystyk lepiej zainstalować pagórki, gdzie po przekroczeniu znacznie predkości wysuwają się kolce i po temacie
(2018.08.01)

info

6  
  3
Trzymam Pana za słowo Panie naczelniku, że będziecie podejmować w dalszym ciągu działania w celu wyeliminowania piratów drogowych. Proszę nie zapominać o podelblaskich miejscowościch, gdzie przepisy są łamane na co dzień. Przykładem niech będą rolnicy ( kombajny z zamontowanym hederem ), nieprzestrzeganie ograniczenia tonażu, nadmierna prędkość i małoletni na quadach itp.
xzyd (2018.08.01)