Policjanci schwytali wandala

10
15.04.2019
Policjanci schwytali wandala
fot. nadesłana
53-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Na swoim koncie miał uszkodzenie domofonu w pobliskiej klatce schodowej. Teraz odpowie za zniszczenie mienia. Wartość urządzenia ustalono na 700 złotych. Mężczyzna odpowie więc za popełnienie przestępstwa.
Była godzina 8.55 w niedzielę, gdy policyjny patrol prewencji został skierowany przez dyżurnego na ul. Słoneczną. Tam, miało dojść do uszkodzenia domofonu w drzwiach prowadzących na klatkę schodową. Na miejscu policjanci nie zastali już sprawcy, ale ustalili jak wygląda i w co był ubrany. Kilkaset metrów dalej natknęli się na mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, który z kolei widząc radiowóz zaczął uciekać. Policjanci dogonili go i zatrzymali.
   Okazał się nim być 53-latek. Mężczyzna nie był w stanie powiedzieć co nim powodowało, że wyrwał panel domofonu wraz z kablami. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Szkodę wyceniono na kwotę 700 złotych. Mężczyzna odpowie więc za popełnienie przestępstwa. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Wandali jest pełno wszędzie, plus patologiczne zachowania wśród młodocianych. Tych jest sporo w podelbląskich miejscowościach, z którymi policja nie daje sobie rady, bo stale się powtarzają. Panowie policjanci więcej zaangażowanie w takich przypadkach ! Z taką młodzieżą nie ma się co patyczkować, bo w przyszłości mogą z nich wyrosnąć niebezpieczni bandyci.
belfer (2019.04.15)

info

8  
  2
Genialne -. .. w pobliskiej klatce schodowej. .. Prawdziwe dziennikarstwo
Elik (2019.04.15)

info

3  
  1
Oooopanie i szlaban pewnie połamał
(2019.04.15)

info

0  
  0
Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Koszt utrzymania 3000 złotych miesięcznie. Z pieniedzy podatnika. nie dosc ze dziad narobil szkod na 700 zl to jeszcze trzeba na takiego lozyc. Zalozmy ze pojdzie na rok wychodzi 36 000 zl. za jakis domofon. Realne straty
(2019.04.15)
Dlatego państwo powinno budować zakłady oparte na ciężkich pracach z pożytkiem dla narodu i państwa tak, aby nie leżał taki głupek jeden z drugim tylko odpracował to, co zniszczył oraz musi zarobić na siebie samego, aby podatnicy nie musieli dokładać ze swoich podatków. Myślę, że byłoby to sprawiedliwe oraz dobre również dla skazanego.
(2019.04.16)

info

4  
  2
"Koszt utrzymania 3000 złotych miesięcznie" - a koszt utrzymania Toruńskiego Rydza Termalnego ile wynosi? Tu się nie burzysz, to jest w porządku?
(2019.04.16)
Panie Krzysztofie, gdzie podsumowanie tygodnia? Czyżby policjanci już mieli święta?
(2019.04.16)

info

1  
  0
"a koszt utrzymania Toruńskiego Rydza Termalnego" - A co wiesz jaki jest koszt? To może się podziel z nami? Mądrala a pewnie gó. .o wie !!
(2019.04.16)

info

0  
  3
Jesteśmy w UE i prawo gwarantuje każdemu skazanemu lepsze warunki bytowe jak choremu w szpitalu. Ciężka robota jest zabroniona.
(2019.04.16)
oj nie przesadzaj !!!
(2019.04.16)