Po roku znaleźli sprawców zagadkowej kradzieży

11
22.11.2015
Po roku znaleźli sprawców zagadkowej kradzieży
(fot. KMP Elbląg)
Prawie rok temu na terenie budowy Centrum Handlowego "Ogrody" w Elblągu miała miejsce zagadkowa kradzież maszyny o wartości 30 tys. złotych. Specjalistyczna gwintownica o wadze blisko 300 kg zniknęła z zabezpieczonej budowy. Policjanci po wielu miesiącach pracy zatrzymali trzech mieszkańców województwa pomorskiego. Okazało się, że mężczyźni pracowali przy budowie galerii. Przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Grozi im kara do 5 lat więzienia.
Maszyna została skradziona przed samymi świętami Bożego Narodzenia 2014 roku. Sprawa była o tyle zagadkowa, że na terenie budowy elbląskiej galerii było szereg zabezpieczeń. Był monitoring, pracownicy ochrony, a sama gwintownica była dobrze zabezpieczona przed kradzieżą. Poza tym jej waga (300 kg) stawiała przed złodziejami nie lada wyzwanie. Rodził się prosty wniosek, że sprawców było kilku. Policjanci sprawdzali każdy wątek. Przesłuchali  pracowników firmy, ochronę, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i zebrali szereg dowód. Było jasne, że maszyna musiała wyjechać z terenu budowy na jakiejś półciężarówce. To wszystko jeszcze nie pozwalało wskazać sprawców. Przełom nastąpił w miniony piątek, kiedy to policjanci ustalili, że podobna maszyna znajduje się na terenie posesji niedaleko Tczewa. Wcześniej wiedzieli, że mieszkało tam dwóch braci, którzy budowali gmach galerii. W międzyczasie do policjantów zadzwonił pokrzywdzony właściciel firmy, który powiedział, że jego maszyna jest wystawiona na jednym z portali ogłoszeniowych za 15 tys. zł.
   Funkcjonariusze pojechali do niewielkiej miejscowości niedaleko Tczewa i w garażu na terenie posesji należącej do braci R., znaleźli gwintownicę. Zatrzymali 30-letniego Adama R., jego 19-letniego brata Kamila oraz ich wspólnika 27-letniego Mateusza L. Wszyscy mężczyźni złożyli wyjaśnienia, w których opowiedzieli śledczym, jak dokonali kradzieży. Przyznali się i usłyszeli zarzuty. Nie byli wcześniej karani. Grozi im kara do 5 lat więzienia.
   
   
   
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

gdyby właściciel nie był czujny i nie przeglądał ogłoszeń to dla naszych stróżów byłaby to zagadka na wieki :)
(2015.11.22)

info

28  
  0
brawo własciciel firmy
(2015.11.22)

info

23  
  0
Jak w łatwy sposób przywłaszczyli sobie sukces kosztem właściciela. Jak sam nie zadbasz i nie podasz na tacy to oni potrafią tylko wysłać świstek o umorzeniu.
(2015.11.22)

info

18  
  0
Właściciel sprawę wyjaśnił, a ci sobie przypisują zasługi, żenada. Dalej niech się bawią w wybieranie dzielnicowych roku. Sprawa wyjaśniona, premia będzie i trzynastka, a to już podobno ponad 25 lat od obalenia komuny.
(2015.11.22)

info

23  
  0
brawo Ty
łorandż (2015.11.22)

info

5  
  0
teraz im gwint w dupie nie pomoże
(2015.11.22)

info

4  
  0
To dobre "po wielu miesiącach pracy", widać ta praca g. .. .była warta skoro poszkodowany sam ją wyjaśnił. Amen.
(2015.11.22)

info

18  
  0
Wcześniej wiedzieli, że mieszkało tam dwóch braci, którzy budowali gmach galerii ?czy jak zadzwonił zadzwonił właściciel firmy?
(2015.11.22)

info

1  
  0
Brawo Sylwek brawo kto zgadnie co to za Sylwek ?
marcco (2015.11.22)

info

0  
  0
nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione i nic nie pozostało utajnione, co by nie wyszło na jaw.
(2015.11.22)