O jeden kilometr za szybko

15
24.10.2017
O jeden kilometr za szybko
fot. policja
Policjanci z ruchu drogowego mierzyli wczoraj (23 października) prędkość w podelbląskim Nowakowie. Zatrzymali prawo jazdy świeżo upieczonej kierującej, która przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 51 km/h. Ten jeden kilometr przesądził o tym, że kobieta straciła uprawnienia na trzy miesiące. Policjanci ostrzegają młodych kierowców przed brawurą.
18-latka jechała osobowym volkswagenem. Została zatrzymana podczas kontroli prędkości w miejscowości Nowakowo. Na ograniczeniu do 50 km/h jechała 101. Tym samym przekroczyła dopuszczalną prędkość o 51 km. Ten jeden kilometr wystarczył żeby straciła uprawnienia. Młoda kobieta w tym roku dopiero co zdała egzamin na prawo jazdy. Nie pomogły tłumaczenia.
   Policjanci ostrzegają! – nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących bezpieczeństwo. Każdy kilometr więcej może doprowadzić do tragedii na drodze. Przykładem jest tu ostatni wypadek z 14 października br., gdzie na drodze krajowej 22, w miejscowości Karczowiska (gmina Gronowo Elbląskie) kierowca chcąc wyprzedzić inne samochody uderzył w drzewo. Wówczas śmierć poniosła 17-letnia dziewczyna.
   Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Najważniejszą dewizą dla nich wszystkich powinno być bezpieczne, a nie jak najszybsze dojechanie do celu. Policjanci obserwują sporo nagannych zachowań, dlatego reakcje funkcjonariuszy są i będą stanowcze.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
młody kierowca wstyd! czy te trzy miesiące coś zmienią?
(2017.10.24)

info

9  
  4
Swiezakowi powinni na dłużej zabrać żeby się opamietal jedna z drugim traktor i na pole teraz a nie na jezdnię tepa wiesniara
(2017.10.24)

info

12  
  3
odezwała się miastowa gnida
(2017.10.24)

info

5  
  8
pisać nie nauczyli miastowy dupku ortografia dwuja
(2017.10.24)
nie ubliżaj miastowy śmieciu
(2017.10.24)

info

3  
  6
Odwołać się od decyzji bo 3 km/h to błąd pomiarowy na korzyść kierowcy.
(2017.10.24)
poziom komentujących poraża
cynik (2017.10.24)
Jak mierzą iskrą to wcale mandatu nie przyjmować bo każdy sąd uniewinni
fachURAAAA (2017.10.24)

info

2  
  2
Polska dziwny kraj. Najwięcej wypadków w europie, brak kasy w budzecie, a mandaty śmieszne. Sam ostatnio mialem 80 na 50.dostałem 100 zł. Śmiech na sali. Nie wiem jak to wyliczył, ale nie dyskutowałem. Dostał bym 500 to odczuł. A dla takiej siksy powinno byc 2-3 lata bez prawka. Nauczyła by się. No i mandacik srogi.
kierowcabombowca (2017.10.25)
Policjanci jej(i nie tylko jej) życie uratowali ale za trzy miesiące zagrożenie wróci. Kierowcy, więcej rozwagi.
:-) (2017.10.25)

info

4  
  0