Niebezpieczny manewr na Warszawskiej

14
07.09.2018
Niebezpieczny manewr na Warszawskiej
fot. policja
Policjanci z patrolu motocyklowego zauważyli poważne wykroczenie, którego dopuścił się mężczyzna kierujący peugeotem partnerem. Chwilę później zatrzymali go do kontroli drogowej i zatrzymali prawo jazdy.
Powodem niebezpiecznego zachowania była próba wyprzedzenia na raz dwóch aut ciężarowych, pomiędzy którymi był dodatkowo samochód osobowy. Wszystko to odbywało się na ul. Warszawskiej w Elblągu, a więc w miejscu, gdzie szerokość jezdni oraz jej długość nie pozwalają na tego typu manewry. Tak też stało się w wymienionym przypadku.
   Kierujący peugeotem, jadąc ul. Warszawską w stronę ul. Radomskiej, wjechał na przeciwległy pas i próbował wyprzedzić wspomniane 3 pojazdy. Z przeciwka jechał samochód osobowy. Kierowca, widząc śmiałka w peugeocie, zatrzymał swój pojazd, aby uniknąć czołowego zderzenia. Z kolei kierujący peugeotem partnerem postanowił hamować i jednocześnie wjechać na chodnik, by uniknąć kolizji na nie swoim pasie ruchu. Całą sytuację widzieli policjanci z patrolu drogowego na motocyklach. Ruszyli za autem i chwilę później przeprowadzili jego kontrolę.
   23-letniemu kierującemu zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia na drodze. Skierowano też wniosek o ukaranie do sądu. Sąd zdecyduje również na jaki czas zostanie zatrzymane mu prawo jazdy.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
No i git.
koz. (2018.09.07)

info

18  
  0
No mysle ze sond zabierze prawko na jakies 5 lat
(2018.09.07)
sond czy sąd :)
polonista (2018.09.07)
chińskie kufry na tych motocyklach. Wiochą zajeżdża.
(2018.09.07)

info

3  
  8
@polonista - To zależy czy sprawiedliwy wyrok będzie. :P
koz. (2018.09.07)
Ja zauważyłem poważne wykroczenie policjantów na motocyklach. Po przeprowadzanej kontroli prędkości na ul. Browarnej przy Lidlu naruszyli zakaz wjazdu na ul. Browarną. Obecnie nagrania z kamery będę przesyłał do KWP Olsztyn, ponieważ zgłaszanie wykroczenia do oficera dyżurnego KMP Elbląg lub Żandarmerii nic nie dają a krótkotrwałe użycie sygnałòw świetlnych jest nadużyciem.
(2018.09.07)

info

7  
  5
No, ale im ponoć wolno ! Przestrzeganie przepisów obowiązuje wszystkich obywateli oprócz policjantów tych od pilnowania ich przestrzegania ( państwo w państwie ). Jednym wolno wszystko a innym nic.
(2018.09.08)

info

6  
  2
Elbląska Drogówka to chyba najsłabszy punkt elbląskiej jednostki policji.
(2018.09.08)

info

6  
  1
O widzę, że portel usunął mój wpis, w którym napisałam o tym, że policje można podsłuchiwać i o ty, że dyskretne utrzymanki starszych policjantów wiedzą o tym o czym nie powinny wiedzieć. Nie widzę tu łamania regulaminu a jednak wpis usunięto
(2018.09.08)
sorrki dwa razy pojawiło się to samo zdjęcie w artykułach
(2018.09.08)