Matka odpowie za zabójstwo dziecka

9
15.06.2015
Matka odpowie za zabójstwo dziecka
Proces 22-latki oskarżonej o zabójstwo dziecka ruszy 6 lipca przed Sądem Okręgowym w Elblągu (fot. arch. AD)
22-letnia Weronika K. z Miłakowa udusiła swoje nowo narodzone dziecko, a ciało schowała w plastikowym pojemniku, w pomieszczeniu gospodarczym. Tam noworodka znaleźli policjanci, a prokurator postawił kobiecie zarzut zabójstwa. Grozi jej nawet dożywocie. Proces ruszy 6 lipca przed Sądem Okręgowym w Elblągu.
Sprawa wyszła na jaw we wrześniu 2014 r. Policjanci, po otrzymaniu informacji o młodej kobiecie, która miała być w ciąży, jednak nie wiadomo, co stało się z dzieckiem, sprawdzili sygnał. Ciało noworodka znaleźli w plastikowym pojemniku, ukrytym w pomieszczeniu gospodarczym na terenie posesji w Miłakowie, gdzie mieszkała 22-letnia Weronika K.
   Początkowo kobieta nie przyznawała się do ciąży. Jak się później okazało, urodziła dziecko w domu, w samotności. Potem miała je udusić, a ciało schować w plastikowym pojemniku, w pomieszczeniu gospodarczym. Tam policjanci znaleźli noworodka. Weronika K. została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.
   Śledztwo prowadziła Prokuratura Okręgowa w Elblągu. Ustalono, że śmierć noworodka nastąpiła w połowie lipca ub.r. na skutek uduszenia. Matce, 22-letniej Weronice K., postawiono zarzut zabójstwa. Proces ruszy 6 lipca przed Sądem Okręgowym w Elblągu.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

tragedia, i po co to było zabijać, tyle par nie może mieć dzieci oddałaby w adopcje i po sprawie.
(2015.06.15)

info

3  
  0
Deska z gwoździem i walić ją w ten głupi łeb.
Szymek86 (2015.06.15)

info

3  
  1
na stosie takie matki palic. .. ..
sebas31 (2015.06.15)

info

1  
  1
A kiedy w końcu za swoje wszystkie czyny odpowie Sebastian Bona Kuchejda? sbkwatch. blogspot. com
sbkwatch (2015.06.15)

info

1  
  3
A może trzeba uczyć kobiety zapobiegać niechcianej ciąży? dać im środki antykoncepcyjne a nie obarczać je całą odpowiedzialnością za dziecko, a - ono-to co samosiejka? a gdzie "tatulek" zabrał d. .w troki i ma w nosie wszystko. Popatrzcie wokół siebie : chłop " zrobi" ale jak mu zaciąży rodzina to idzie przed siebie, a kobieta z "dzieciami" na cały etat- ojca, matki, dziadków ojczystych. .. ..
(2015.06.15)

info

4  
  0
A tatuś to co? Czemu nie zaopiekował się dzieckiem? Czemu jemu nie postawiono zarzutów? do tego doprowadza "edukacja seksualna" w tym chorym kraju i zakaz aborcji. nienarodzone dziecko jest najważniejsze. Ale narodzone już nie ma znaczenia. Dlatego takie rzeczy się dzieją. .. Nie bronię tej kobiety, zrobiła straszną rzecz, ale nie znamy okoliczności sprawy i nie można obarczać jej winą w 100%. ja pytam, gdzie jest ojciec ?! Oddać do adopcji - łatwo mówić, jak się WIE, że można to zrobić, jak się jest z miasta i jak się ma jakiekolwiek wsparcie. Depresja poporodowa, strach, problemy różnego rodzaju - to wszystko trzeba brać pod uwagę! Ta dziewczyna była SAMA. Dlaczego ?
gdziejestojciecdziecka? (2015.06.16)

info

2  
  0
Jak małolat wypije piwo to dostanie mandat itp. Ale jak małolatom wciska sie pigułkę poronną to nie ma sprawy???? co to jest za kraj?????
waqa (2015.06.17)

info

0  
  0
kolejna glupia wiesniara
DFH (2015.06.17)

info

0  
  0
suka. ..
(2015.06.23)

info

0  
  0