Kontrabanda na miejskim targowisku

29
14.08.2018
Kontrabanda na miejskim targowisku
Zamknęła się w pomieszczeniu i nie chciała wpuścić funkcjonariuszy. Powód - karton z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Na targowisku w Elblągu miejscowi strażnicy graniczni przejęli 901 paczek papierosów o wartości ponad 12 tys. zł. Ich właścicielką była 46-letnia mieszkanka Elbląga.
W trakcie patrolowania targowiska miejskiego funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Elblągu nabrali podejrzeń, że w jednym z boksów mogą być przechowywane papierosy z przemytu. Klucze do pomieszczenia miał obecny na miejscu mężczyzna, jednak nie mógł otworzyć drzwi, bo ktoś od środka prawdopodobnie blokował zamek. Na miejsce wezwano więc strażaków, którzy z użyciem specjalistycznego sprzętu mieli otworzyć boks.
   W trakcie przygotowań do podjęcia interwencji drzwi do pomieszczenia otworzyła przebywająca wewnątrz kobieta, 46-letnia mieszkanka Elbląga. Funkcjonariusze Straży Granicznej przeszukali pomieszczenie i znaleźli tam karton, w którym było było 901 paczek papierosów różnych marek. Część z nich miała białoruskie znaki akcyzy skarbowej, a ich wartość szacuje się na ponad 12 tys. zł.
   Towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Elblągu, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.
   
Redakcja

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Job twoju mać!
(2018.08.14)

info

19  
  7
Az straz wzywac co za straz graniczna....zenadaaa
Haaa (2018.08.14)

info

10  
  4
Nikt z nich nie wie, że tam jest z fajką codziennie obrót. Od czasu do czasu podciągane są w ten sposób statystyki i tyle.
Amator (2018.08.14)
@Amator - kto o czym nie wie?
(2018.08.14)
ktoś ją sprzedal
(2018.08.14)

info

24  
  1
A ja miałem trzy paczuszki na rentgenie w Mamonowie i też jestem, kontrabanda. .
przemytnik. (2018.08.14)

info

10  
  1
Do Haa. Oni za udział w "akcji" mają dodatkową premię i wiek do emerytury liczony jak w czasie wojny. Czy zauważyłeś, że do akcji zawsze jedzie Nissan z dowództwem, a dalej zastępy wg specjalizacji. ?
(2018.08.14)

info

8  
  3
No nareszcie niech rozpędza te przekupy z papierosami nachalnie zaczepiaja czemu tak późno mężczyźni młodzi i kobiety wola kombinować z przemytem niż zająć się uczciwa praca powinni sprawdzić niby chore na rencie a zajmują się nielegalnym handlem
(2018.08.14)
No, ale jak?? przeciez ktos mial zadzwonic jak zwykle. .. no ale jak??? dajcie chlopakom zyjacym ciagle w latach 90 tych zarobic na zycie. .. Za co oplaca fryzjera co tydzien(poprosze na jedynke)??? za co kupia adidasy i dres?? za co kupia dojechana s klasse z umierajacym hydro zawieszeniem:)? tak nie mozna, do tej pory bylo okej, co sie czepiacie?? zle macie ?
labouche (2018.08.14)

info

15  
  5
to robota pana na rowerze
(2018.08.15)