Jest akt oskarżenia ws. zabójstwa na Władysława IV

7
25.01.2017
Jest akt oskarżenia ws. zabójstwa na Władysława IV
Akt oskarżenia ws. zabójstwa na Władysława IV trafił do Sądu Okręgowego w Elblągu (fot. arch. AD)
Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie zabójstwa, do jakiego doszło w kwietniu 2016 r. w jednym z  mieszkań przy ul. Władysława IV. Wówczas od ciosu zadanego nożem zginął jeden z uczestników libacji alkoholowej. Za zbrodnię będzie odpowiadał 31-letni mężczyzna, który nie przyznaje się do winy. Grozi mu dożywocie.
27 kwietnia 2016 r. późnym wieczorem policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań przy ul. Władysława IV. Na miejscu zastali mocno pijane towarzystwo i trwała reanimacja jednego z uczestników libacji. Mężczyzna został ugodzony nożem w klatkę piersiową, ale mimo wysiłku ratowników nie udało się go uratować.
   Uczestnicy "spotkania" zakrapianego alkoholem nie potrafili wyjaśnić, kim był ich znajomy. Do sprawy policjanci zatrzymali trzy osoby: 33-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 31 i 51 lat. Wszyscy byli pijani - mieli ponad 3 promile alkoholu i kontakt z nimi był utrudniony. Po wytrzeźwieniu zatrzymanych i przeprowadzeniu śledztwa zarzut zabójstwa postawiono 31-latkowi.
   - Prokuratura Okręgowa w Elblągu skierowała do Sądu Okręgowego w Elblągu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie - poinformowała w komunikacie rzeczniczka prokuratury Iwona Piotrowska. - Zarzucono mu pozbawienie życia innego mężczyzny przy użyciu noża. Oskarżony nie przyznał się do winy. W toku śledztwa, na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
   Przestępstwo zabójstwa człowieka, określone w art. 148 § 1 kk jest zagrożone karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż. 8 lat, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

kto to był?
(2017.01.25)
Młody człowiek który za szybko odszedł a mógł jeszcze naprawić swoje błędy i żyć długo,ale widocznie nie każdy mu tego życzył, i co nie każdy wie że też może go to spotkać i jak wtedy by się czuła jego rodzina i znajomi jak pisali by takie komentarze.?????
KUZYN. Amen. (2017.01.25)

info

3  
  0
Gość o ksywie sponsor.
(2017.01.26)
A ja jako siostra jestem zdania że powinien gnić w wiezieniu! Nikt nie wyrzadza takiej krzywdy drugiej osobie by ta mogla odbierac jemu życie! pomyslcie czasem zanim cos napiszecie. Albo badzcie na tyle odwazni i podpiszcie sie swoim nazwiskiem. .. SPOCZYWAJ W SPOKOJU
Siostra (2017.01.30)
Chyba cię gościu porąbało to nie byli żadni geje nie wiem skąd masz takie informacje ale wiedz że są nieprawdziwie.
Alka4578 (2017.01.30)
Jeżeli tak oceniasz człowieka to nie zasługujesz na szacunek; Pamiętaj wszystkie słowa wypowiedziane wrócą do ciebie ze zdwojoną siłą. Pamiętaj na przyszłość o tym.
Pola784 (2017.01.30)
Gejem mogles byc ty. Skoro nie wiesz, nie znasz to sie nie wypowiadia. Zalosni jestescie wszyscy ktorzy sie po fakcie wypowiadaja. Czemu tacy wczesniej nie byliscie jak jeszcze zyl?
Siostra (2017.02.01)