Garażowi włamywacze zatrzymani

14
23.11.2018
Garażowi włamywacze zatrzymani
fot. policja
Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty kilkunastu kradzieży z włamaniem. Za cel obrali sobie garaże. Działali na terenie Elbląga oraz okolicznych miast i miejscowości. W celu gromadzenia pozyskanych z kradzieży przedmiotów wynajęli nawet garaż. Sprawcami zajęli się policjanci.
Elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, paliwo, a nawet pudełka z ciastkami padały łupem trójki włamywaczy, którzy do Elbląga przyjeżdżali z okolic Braniewa. Cała trójka to rówieśnicy – mają po 19 lat, nie byli wcześniej karani. Zdarzało się, że w ciągu jednej nocy zrywali kłódki z kilku garaży. Czasem nie znajdowali w nich nic wartościowego a czasem pozyskiwali różnego rodzaju wartościowe narzędzia albo paliwo. Tym ostatnim zasilali swój samochód, który służył im do dojazdów do „nocnej pracy”. Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu elbląskiej komendy, ustalili, kto stoi za włamaniami. Mężczyźni zostali zatrzymani na początku tygodnia. O godzinie 2.20 w nocy wracali właśnie z serii włamań. W ich aucie znaleziono kilka przedmiotów pochodzących z kradzieży. Następnego dnia policjanci ustalili kryjówkę mężczyzn, do której zwozili skradzione z garaży przedmioty.
   Trzej mężczyźni mają na swoim koncie kilkanaście albo i więcej włamań. Dokładna liczba jest teraz ustalana przez funkcjonariuszy, część włamań nie została bowiem zgłoszona.
   
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Pokazać gęby tych inteligentów! Potem do roboty za miskę ryżu Mateusza przez cały czas trwania wyroku. Mogą sprzątać śmieci, robić cokolwiek, tylko nie siedzieć w ciepłej celi na zadku za nasze pieniądze. Resocjalizacja przez pracę dla innych, może to nauczy tych chłystków szacunku do drugiego człowieka.
Hammurabi (2018.11.23)

info

13  
  0
Przypadkowo zatrzymali w nocy z fantami i już kłamstwa że pracowali nad sprawą.
(2018.11.23)

info

2  
  5
Ciekawe, czy to ci sami, co kilka dni temu w Pasłęku obskoczyli ponad 30 garaży
rr (2018.11.23)
teraz na 7 -mke z niki niech odrabiaja, w pierwsi do zapodania w paszczu beda wlasciciele skradzionych fantow. fraje7y.
takaprawda (2018.11.23)

info

3  
  0
@rr - Dokładnie były 64 włamania do garaży w Pasłęku
Pasłęczanin (2018.11.24)
Ciekawe tylko jak były zabezpieczone te garaże? Kłódką za 5 złotych? Nawet kłódki za 30 zł zrobione z tzw: "Gó*nolitu" idzie w 2 sekundy rozwalić za pomocą dwóch kluczy do śrub metodą dźwigni mechanicznej. I tak zapewne właśnie było w przypadku tych garaży. Jak kupować kłódki to tylko te z litego metalu. Oczywiście kłódka to i tak za małe zabezpieczenie jeśli chcemy chronić wartościowe rzeczy. Najlepiej mieć jeszcze drugi zwykły zamek. Zresztą podobnie z zabezpieczaniem rowerów. Widzę jak masa ludzi przypina swoje rowery cienkimi zapięciami za 15-20 zł, które idzie uciąć nożycami ogrodniczymi mieszczącymi się w kieszeni. A potem płacz, że straciło się rower za 2-3 tys. zł. Do rowerów polecam taki Mix: U-Lock + tzw. "podkowa" na tylne koło. I wtedy trzeba naprawdę desperata aby chciał taki rower ukraść.
Tomecki (2018.11.24)
Weź się ogarnij z tym wszystkim i woź rowerem z przyczepką aby te wszystkie zamykadełka zapiąć.
Jumak (2018.11.24)
@Jumak - Kolego @Jumak- "Podkowę" mocujesz na stałe na ramie przy tylnym kole i w ogóle ona w niczym nie przeszkadza. Bardzo praktyczna rzecz popularna w krajach zachodu, a u nas wręcz jakby nieznana. I w sumie dopiero w Holandii dowiedziałem się, że takie coś istnieje. A U-Locka można zamontować przy ramie, a w razie czego odczepić i zostawić w garażu (czy tam gdzie) jeśli wiemy, że nie będziemy pozostawiać roweru poza wzrokiem. Po prostu przestrzegam przed popełnianiem błędu wielu ludzi i też mojego kiedy kiedyś zapinając rower zapinką za 20 -30 zł poszedł mi się wietrzyć rower za 2 koła. Co na tamte czasy była wyższa półka.
Tomecki (2018.11.24)
Człowieku co Ty bredzisz??? Garaże mogły być otwarte a gnój jeden z drugim nie powinien tam wchodzić a tym bardziej co kolwiek ruszać!!! Ale w naszym kraju społeczeństwo jak i również sądy i policja próbują winą obarczyć poszkodowanego - bo tak najłatwiej. NIE TWOJE NIE RUSZAJ - wtedy jakość zabezpieczenia nie ma zbaczenia.
Johny deer (2018.11.25)
@Johny deer - Tak, tak powinno być. A jest jak? A na prawda myślisz że w innych krajach jest inaczej?
rrrrrr (2018.11.25)