Braniewo: 12-latek za kierownicą niesprawnego motoroweru

3
25.05.2015
Braniewo: 12-latek za kierownicą niesprawnego motoroweru
fot. (arch. portEl.pl)
Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 12-latka. Chłopiec jechał motorowerem z 53-letnim właścicielem pojazdu, nie mając do tego uprawnień. Co więcej, stan techniczny jednośladu pozostawiał tak wiele do życzenia, że policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny.
Wczoraj około godz. 17 patrol ruchu drogowego na trasie w pobliżu miejscowości Żelazna Góra zatrzymał do kontroli nadjeżdżającego motorowerzystę. Za kierownicą siedział 12-latek, który podróżował z 53-latkiem, właścicielem jednośladu. Mężczyzna oznajmił policjantom, że wybrał się na przejażdżkę z chłopcem. Okazało się, że nieletni nie ma uprawnień, a pojazd który prowadził ma wiele usterek. Za zły stan techniczny oraz brak badań funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny jednośladu. Co więcej, 53-latek został ukarany mandatem za dopuszczenie do kierowania motorowerem 12-latka. Policyjna kontrola znajdzie teraz swój finał w sądzie rodzinnym, gdyż to tam trafi teraz informacja o młodym kierowcy.
   
   
   
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

12 latek powinien nakłonić rodziców i oskarżyć policjantów o molestowanie fizyczne i psychiczne
(2015.05.25)

info

3  
  1
tak nieprawidłowej postawy przy mierzeniu prędkości powinni się wstydzić i nawet nie wstawiać w internet takiego zdjęcia. .
wiemcoijak (2015.05.25)

info

0  
  0
Jest jakaś nagonka na to miasto, czy po prostu to jest miasto jakichś degeneratów i patologii? Braniewo ma ledwie 18 tyś. mieszkańców, a 2/3 opisywanych tu wykroczeń pochodzi z tej miejscowości.
(2015.05.25)

info

2  
  0