Adwokat mu pozwolił, bo i tak nie ma prawa jazdy

13
20.08.2018
Adwokat mu pozwolił, bo i tak nie ma prawa jazdy
fot. policja
Policjanci z ruchu drogowego w Elblągu zatrzymali do rutynowej kontroli 26-latka, który kierował audi a6. Wcześniej stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w mieście o 50+. Podczas kontroli powiedział, że adwokat mu pozwolił, bo i tak nie ma prawa jazdy. Pokrętne tłumaczenie nie pomogło kierowcy. Policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie. Teraz będzie mógł odzyskać uprawnienia dopiero za pół roku.
Kontrola miała miejsce wczoraj (19 sierpnia) na ulicy Łęczyckiej w Elblągu. Do rutynowej kontroli został zatrzymany 26-latek, który kierował audi a6. Okazało się, że mężczyzna miał niedawno zatrzymane uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości w mieście o 50 km/h. Najciekawsze w całej tej kontroli było pokrętne tłumaczenie się kierowcy. Oznajmił policjantom, że nie przyjmie mandatu, bo jego adwokat powiedział, że może jeździć bez prawa jazdy, gdyż raz już mu zostało zabrane. Te absurdalne tłumaczenie nie znalazło uznania u mundurowych. Poinformowali kierowcę, że sporządzą do sądu wniosek o ukaranie go. Zgodnie z prawem, mężczyzna będzie mógł teraz zobaczyć swoje prawo jazdy dopiero za pół roku.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Chętnie przeczytałabym o dokonaniach kryminalnych:)
Kobietta (2018.08.20)

info

4  
  1
Mało to takjh co jerzdzom bez prawajazdy jest jh na pęczki albo skuterami co nieznajom przepisów ruhu drogowego
(2018.08.20)

info

4  
  2
Najbardziej pokrętnym manipulantem jaki jest dostępny na zawołanie jest zawsze rzecznik policji. Jest ktoś kto się z tym nie zgodzi ?
(2018.08.20)

info

3  
  3
Nie wiem co to za moda ostatnio żeby w 1 artykule pisać wszystko 2 razy - raz czcionką pogrubioną, a potem to samo (czasem zmieniając szyk wyrazów) niżej czcionką zwykłą. Może bay tak dać jeszcze raz to samo kursywą i jeszcze raz z podkreśleniem? A dla wyjątkowo ambitnych mam propozycję - dodatkowe łączenie stylów. Jak szaleć, to szaleć, w końcu nie liczy się treść, tylko ilość znaków!
Zennon. (2018.08.20)
Jak dla mnie to żadna kara za powtórne wykroczenie czy też przestępstwo. Pownien dostać taką karę, żeby zapamiętał na baaardzo długo !!! Tak u nas właśnie wygląda szanowanie prawa. Prawo też nie szanują ci, co te kary nakładają a mianowicie policjanci.
(2018.08.20)

info

6  
  2
Zenon, niestety pokolenie idiotów wkracza w życe.
(2018.08.20)

info

6  
  0
26 lat i taki głupi. Co na to jego Matka z Ojcem ? Dumni. .?
Bezmózg. (2018.08.20)
@Bezmózg. - A co na to twoja matka z ojcem że nie znasz podstaw ortografii. Dumni ?
(2018.08.21)
Wygoogluj sobie co to jes LID w prasówce, wtedy się dowiesz wszystkiego. Bo to nie jest moda.
Reporter (2018.08.21)
@Reporter - tak, LID (precyzyjnie: LEAD) to moda dziennikarska i jest to pierwszy, wprowadzający akapit artykułu lub informacji prasowej, ze streszczeniem treści i zachętą do zapoznania się z całością. Powinien być swego rodzaju łącznikiem między tytułem a treścią, a nie przepisanym praktycznie całym artykułem. W ogóle tak krótkich artykułach trzeba się mocno zastanowić czy w ogóle lead ma jakikolwiek sens i jest potrzebny.
Zennon. (2018.08.21)