Wybrany wątek opinii
Nie wiem co to za moda ostatnio żeby w 1 artykule pisać wszystko 2 razy - raz czcionką pogrubioną, a potem to samo (czasem zmieniając szyk wyrazów) niżej czcionką zwykłą. Może bay tak dać jeszcze raz to samo kursywą i jeszcze raz z podkreśleniem? A dla wyjątkowo ambitnych mam propozycję - dodatkowe łączenie stylów. Jak szaleć, to szaleć, w końcu nie liczy się treść, tylko ilość znaków!
Do moderacji
Odpowiedz
10
1
Wygoogluj sobie co to jes LID w prasówce, wtedy się dowiesz wszystkiego. Bo to nie jest moda.
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
@Reporter - tak, LID (precyzyjnie: LEAD) to moda dziennikarska i jest to pierwszy, wprowadzający akapit artykułu lub informacji prasowej, ze streszczeniem treści i zachętą do zapoznania się z całością. Powinien być swego rodzaju łącznikiem między tytułem a treścią, a nie przepisanym praktycznie całym artykułem. W ogóle tak krótkich artykułach trzeba się mocno zastanowić czy w ogóle lead ma jakikolwiek sens i jest potrzebny.
Do moderacji
Odpowiedz
0
0