51-letni Rosjanin chciał wwieźć do Polski broń

7
04.08.2016
51-letni Rosjanin chciał wwieźć do Polski broń
fot. nadesłana
Wczoraj (3 sierpnia) na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze SG zatrzymali obywatela Rosji, który przewoził nielegalnie broń.
Do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski stawił się kierowca Mitsubishi L200, obywatel Federacji Rosyjskiej. Funkcjonariusze z PSG w Grzechotkach w trakcie kontroli granicznej ujawnili w pojeździe broń krótką. Okazało się, że mężczyzna przewoził broń bez wymaganego zezwolenia. Obywatel Rosji usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa z artykułu 263 §2 kodeksu karnego tj. „Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.
   Przyznał się do zarzucanych mu czynów i wymierzono mu karę pozbawienia wolności 6-miesięcy w zawieszeniu na okres 2 lat oraz 50 stawek dziennych po 20 zł każda.
   
por. SG Mirosława Aleksandrowicz, koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

W zawieszeniu to sie zgadzam, bo po co go trzymac na koszt naszych podatnikow, ale gdzie zakaz dozywotniego wjazdu na teren unii?
(2016.08.04)

info

9  
  4
dlatego uważam że wszyscy obywatele POLSKI powinni mieć swobodny dostęp do broni oczywiście poza bandziorami i psycholami w razie inwazji obcego najeźdźcy mogli by zareagować chyba że władza się obawia o swoje bezpieczeństwo bo ma coś na sumieniu?
(2016.08.04)

info

12  
  4
Do drugiego mądrego z komentarzy co pisze, że wszyscy obywatele POLSKIpowinni mieć swobodny dostęp do broni w razie inwazji obcego państwa. Twój wpis świadczy o twoim zerowym pojęciu militarnym i wojskowym. Bezmózgowcu w tych czasach latają rakiety, samoloty, są bombardowania, pożniej wjeżdża piechota i robi swoje. I ty chcesz z pistolecikiem szaleć hehehehehe
P64 (2016.08.04)

info

4  
  11
do P64,a właściwie do ćwoka czy półgłówka - cywile muszą mieć dostęp do broni, bo wypasione wojsko które funkcjonowało za rządów PO i jeszcze nie zostało zreformowane jest wyłącznie do tarcia chrzanu!
(2016.08.04)

info

9  
  7
te P64 jedna z tych latających rakiet trafiła cię chyba w głowę
(2016.08.04)

info

7  
  0
P64 ma absolutna rację! Dzieciaczki jesteście, gieroje od strzelanek w kompie, śmiech na sali.
cynik (2016.08.04)

info

2  
  4
Do wszystkich mądrych z zapędami do posiadania broni. Popatrzcie na wiadomości z USA co chwila jakiś cymbał zabija bo sprzedają broń każdemu idiocie bo ma do tego prawo. Ja nie chcę mieszkać w takim kraju, gdzie co drugi cymbał ma pistolet, broń musi być pod kontrolą, nie jest to idealne rozwiązanie lecz lepsze niż za oceanem. W Polsce przynajmniej jest mniejsze ryzyko że jakiś dzieciak pozabija inne dzieci w swojej szkole tylko dlatego że znalazł pistolet w szafce ojca i był zły na świat.
(2016.08.05)

info

1  
  5