Zdarzenie miało miejsce w środę około godziny 19 w miejscowości Jelonki. Patrol zatrzymał mężczyznę kierującego skodą octavią. W trakcie kontroli zbadano jego trzeźwość. Okazało się, że mężczyzna ma 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Podczas sprawdzenia danych w bazie okazało się na dodatek, że mężczyzna on cofnięte uprawnienia do kierowania. Dalej już nie pojechał. Pojazd przekazano innej trzeźwej osobie.
Kierujący usłyszy teraz zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości oraz jazdy bez uprawnień. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter