Lewica w trasie. Dziś Elbląg

182
28.09.2019
Lewica w trasie. Dziś Elbląg
Dziś w Elblągu gościła Lewica, m.in. Robert Biedroń (fot. Anna Dembińska)
- Jesteśmy w mieście otwartym, nowoczesnym, tolerancyjnym, europejskim, żeby wysłać jasny sygnał do polskich obywateli: Lewica zrobi wszystko, by połączyć Polki i Polaków. Koniec wojny polsko-polskiej. Musimy usiąść do stołu i zacząć ze sobą rozmawiać tak, jak dogadała się Lewica – mówił dziś (28 września) w Elblągu Robert Biedroń z Wiosny, stojąc w jednym szeregu z liderami Razem i SLD.

Elbląg znalazł się na trasie Lewicobusu, którym podróżują po kraju: Robert Biedroń, Adrian Zandberg i Włodzimierz Czarzasty. Podróżują i popierają kandydatów do parlamentu startujących z listy Lewicy

- W Elblągu spotykają się trzy pokolenia lewicy, które zrobiły coś, na co polska polityka czekała zbyt długo. Połączyliśmy się! - cieszył się podczas spotkania na starówce Robert Biedroń. - Teraz chcemy jednoczyć się też jako polskie społeczeństwo. (…) Koniec wojny polsko-polskiej – kontynuował lider Wiosny. - Musimy usiąść do stołu i zacząć ze sobą rozmawiać tak, jak dogadała się lewica. Tak, jak dogadały się trzy pokolenia. Tak samo musimy dogadać się przy jednym stole, w jednym domu, który nazywa się Polska. (…) [gdy osiągną dobry wynik wyborczy] - Zakaszemy rękawy i weźmiemy się do pracy, by uporządkować ten dom tak, żeby każdy czuł się w nim dobrze. Nikt nie będzie wykluczony. Miasta małe i średniej wielkości, miasta takie, jak Elbląg, mające swoją dumę i ogromny potencjał, w końcu wstaną z kolan – zapowiedział Robert Biedroń. - Wielu obiecywało, także Elblągowi, wstawanie z kolan. Wielu obiecywało 4 lata temu złote góry. Tacy, którzy mamili i nie dotrzymali słowa, znowu będą to robić. A lewica jest zawsze po stronie tych, którzy są wykluczeni.

Liderzy popierali dziś w Elblągu lokalnych kandydatów do parlamentu.Sami zainteresowani też zabrali głos:

- Dlaczego Lewica? Bo daje nam wolność – wyjaśniał swój start w wyborach Andrzej Zielonka. - Nikt nie będzie mówił nam, jak mamy żyć. Nikt nie będzie wtrącał się do miłości, bo miłość nie opiera się na strachu. Nikt nie będzie cofał nas do konserwatywnego kraju, bo chcemy być nowoczesnym państwem. A co robi PiS? - pytał. - Obiecuje nam różnego rodzaju reformy, które ciągle nie wypalają. PiS czego się dotknie, obraca w chaos np. reforma sądownictwa, edukacji. W takim państwie nie chcemy żyć. Mamy wspaniały program ukierunkowany na młodzież, osoby starsze, na służbę zdrowia. Nie przegapmy tego.

Lewica w trasie. Dziś Elbląg
Andrzej Zielonka z Elbląga, kiedyś komendant policji, dziś kandydat na posła (fot. AD)
Z okręgu nr 34 (elbląski) do Sejmu kandyduje także Emilia Bartkowska: - W nowoczesnym państwie lewicy, pracownicy budżetówki nie będą zarabiali mniej niż 3500 zł na rękę, zagwarantowane zostaną konstytucyjne prawa pracownicze – do urlopu, do minimalnego wynagrodzenia, do zabezpieczenia społecznego, do zrzeszania się w związkach zawodowych – wyliczała kandydatka Lewicy. - Skończymy z karą za chorowanie. Za czas utraconej zdolności do pracy, za zwolnienie lekarskie – 100 proc. płacy zasadniczej wraz z premiami i dodatkami. Skończymy ze strachem o to, czy pracodawca nie zwolni nas za chorowanie.

Jedyna Lewicy w Elblągu, Monika Falej zarzuciła PiS-owi obiecywanie gruszek na wierzbie, np. jeśli chodzi o poprawę transportu publicznego. - Nie chcemy tych gruszek, chcemy realiów.

Dziś w Elblągu humory kandydatom dopisywały. A na jaki wynik liczy Lewica w październikowych wyborach?

- Cztery lata temu przez głupotę mojej partii wypadliśmy z Sejmu – stwierdził Włodzimierz Czarzasty. Dzięki połączeniu sił po lewej stronie liczy...: - Dostaliśmy skrzydeł, z pokorą, bez arogancji idziemy po dobry wynik – zakończył z uśmiechem lider SLD.

A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Wielka szkoda, że nie zacytowano w materiale mocnych słów kandydatki Lewicy Razem dot. haniebnej sprawy lokautu (bezprawnego, grupowego zwolnienia) pracowników elbląskiego salonu Media Expert przy ul. Teatralnej - była o tym skandalicznym przypadku również mowa, że nie będzie przyzwolenia na takie łajdackie zachowania pracodawców w odnowionej, pro-pracowniczej, lewicowej Polsce!
RobertKoliński (2019.09.28)
Trzeba bylo isc protestiwac z ludzmi, rzucic sie rejtanem jak ich zwalniano.
(2019.09.28)
Frekwencja jak na czerwone miasto slaba. Lesne dziadki, toz to wasi przyjechali, czemu was nie bylo? Czego wy w koncu chcecie?
Realista1 (2019.09.28)
Ja akurat tam byłem i ze związkowcami oraz pracownikami rozmawiałem - jak anonim myśli, skąd się później wziął artykuł m. in. na ogólnopolskim Strajk. eu i ten właśnie temat na spotkaniu wyborczym dziś w Elblągu?
RobertKoliński (2019.09.28)
@RobertKoliński - Byłeś jesteś i zostaniesz nierobem
(2019.09.28)
A jednak jest marsz.brawo
(2019.09.28)
@RobertKoliński - Za czasów twoich czerwonych idoli to by ich rozstrzelano za założenie związków zawodowych więc przestań lewacki przygłupie wciskać kit ludziom że walczysz o ich dobro
(2019.09.28)
@RobertKoliński - Nie daj Boże aby tacy jak Ty wrócili do władzy
(2019.09.28)
Do kogo oni mówili ciekawe ile osób było z drugiej strony?
(2019.09.28)
Ktoś w ogóle słuchał tych głupot wygadywanych przez kandydatkę Falej nt. Kolei Nadzalewowej i połączeń kolejowych do Braniewa? Skąd ona wytrzasnęła te swoje "100 milionów"? Wałęsa drugi od obiecywanek się znalazł xD Panie Koliński, mógłbyś Pan powiedzieć swoim kandydatkom, żeby w Olsztynie takie pierdoły opowiadały, bo tu ledwo ze śmiechu mogliśmy ustać, kiedy ona te kocopały wygadywała xD
szuwarowo-bagienne (2019.09.28)

info

28  
  11