Z elbląskiej rady do rady prezydenta RP

49
03.03.2026
Z elbląskiej rady do rady prezydenta RP
fot. Mikołaj Sobczak (arch. portEl.pl)
Michał Rutkowski, elbląski radny Prawa i Sprawiedliwości, został powołany do Rady Samorządu Terytorialnego przy prezydencie RP.

Mam nadzieję, że z radą do spraw samorządów raz na zawsze uda mi się zamknąć dyskusję o Polsce A i o Polsce B. Do tego potrzebuję samorządowców, bo wielki potencjał jest wciąż zamknięty w polskich gminach, w polskich powiatach. Ja sam jestem z dużego miasta, teraz mieszkam w jeszcze większym mieście, natomiast mam głęboką świadomość, że bez takiego spoglądania w kierunku mniejszych miast polskiej prowincji, także polskiego wschodu, może przede wszystkim tam, gdzie zamknięta jest wspaniała polskość, nie uda nam się zbudować jednej Polski. Do tego też potrzebuję rady do spraw samorządu" - czytamy wypowiedź prezydenta RP Karola Nawrockiego zamieszczoną na stronie internetowej prezydent.pl.

Uroczyste wręczenie nominacji odbyło się podczas XI Europejskiego Kongresu Samorządowego w Mikołajkach. Przewodniczącym rady został prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny (startował jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości). Wśród członków znalazł się też Michał Rutkowski, elbląski radny PiS, to jego pierwsza kadencja w Radzie Miejskiej w Elblągu. Pracuje w biurze poselskim posłanki Teresy Wilk.

Rada ma być organem doradczym przy prezydencie RP, będzie opiniowała ustawy dotyczące samorządu oraz zajmowała się analizą bieżących problemów samorządów. W jej skład weszli samorządowcy z różnych szczebli samorządu, zarówno z organów uchwałodawczych (rady) jak i wykonawczych.

Przypomnijmy, że członkiem Rady Młodzieży przy prezydencie RP jest Sebastian Czyżyk-Skoczyk, elbląski radny PiS.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Czyżyk to ten z rodziny tancerzy? Jeden w POKO lokko a drugi w PiS? Nie kłóca się przy 'wigilijnym' stole?
(2026.03.03)

info

18  
  10
też dostałem awans w pracy z seregowane na majstra czy portel napisze o mnie notę ze zdjęciem czy to już nie ich target? Nie lanserski temat? To jak to jest? jedna praca lepsza od drugiej a wszyscy jestesmy od tej samem matki... Polski :) i jak tutaj ma być sprawiedliwość dziejowa jak jednych faworyzują a innych nie, dlaczego? Dlaczego majstra z budowlanki nie ma w spisie portela w Who is Who? To jest zarezerwowane tylko dla?? noo? "wybitnych" inaczej? :) toć logika
(2026.03.03)
chłopie jestem z Tobą :) są lepsi i lepsiejsi
lotek (2026.03.03)
Super, może załatwi dofinansowanie na jakąś Willę w Karczowiskach albo Jegłowniku.
sąsiad z góry (2026.03.03)

info

44  
  15
Rezydent w Pałacu co weekend ma wiece wyborcze zapomniał, że kampania wyborcza skończyła się 1 czerwca.
(2026.03.03)

info

32  
  13
... a w tej zbieraninie KO to kto tam jest ?... same fachowce łącznie z tym marszałkiem krzaczastym i tymi ministrami szczególnie obrony i spraw zagranicznych. To ci dopiero fachury.
(2026.03.03)
Tworki potworki nie mające żadnego umocowania w ustawach czy przepisach. Rząd cieni niech powoła i sam ogłosi się Premierem. Marszałkiem Polski.
(2026.03.03)
Fachowcy eksperci jak Radosław Sikorski których sięgał PiS. To już zapomniałeś jak Kaczyński premierem był. Zaraz po Marcinkiewiczu.
(2026.03.03)
Ja mieszkałem na Zawadzie a teraz mieszkam nad jarem. tez awansowałem wyżej. tez chce fotę i miejsce w who od who
No też mi awans (2026.03.03)
Marszałkiem jest Jarosław Polskę zbaw, więc wara.... To jaja są jakieś. Gdzie ludzie mają rozum, że wierzą jeszcze katoprawicy.
Dzielniatak (2026.03.03)