WOŚP jak co roku, choć z innym Światełkiem do nieba

51
19.01.2026
WOŚP jak co roku, choć z innym Światełkiem do nieba
Fot. AD, arch. portEl.pl
Zdrowe brzuszki naszych dzieci – pod tym hasłem gra tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 19 stycznia w Elblągu odbyła się konferencja prasowa poświęcona lokalnej odsłonie wydarzenia, którego Finał przypada na najbliższy weekend.

WOŚP jak co roku, choć z innym Światełkiem do nieba
Fot. FB WOŚP Elbląg

- Finał już ruszył, bo grają małe sztabiki, to nasza elbląska formuła, którą wymyśliliśmy wiele lat temu – mówił podczas konferencji Adam Krause, szef elbląskiego sztabu WOŚP. W Elblągu grają 72 małe sztabiki. – Później, w dniu finału, kwestujemy razem z całą polską - przypomniał.

Finał w Elblągu będzie trwał właściwie dwa dni, zacznie się w sobotę wośpowym parkrunem z licytacjami w parku Modrzewie. Cały program prezentowaliśmy w tym artykule, w nim znajdziecie również linki do portElowych licytacji WOŚP.

- W tym roku będzie nowa odsłona Światełka do nieba - mówił Adam Krasue, podkreślając, że wynika to ze zwrócenia uwagi na potrzeby zwierząt i ich opiekunów. – Będzie pokaz sztucznych ogni, cichej pirotechniki – tłumaczył szef elbląskiego sztabu.

W Elblągu będzie kwestowało 450 wolontariuszy. W niedzielę o 9 mają stawić się w Ratuszu Staromiejskim. Wolontariusze orkiestry będą mieli identyfikatory i wośp-owe puszki na datki. Jak co roku w mroźny dzień zbiórki wesprą ich elbląskie firmy i instytucje – herbatą, kawałkiem pizzy itd.

Jak tłumaczył Adam Krause, trudno określić ile osób jest zaangażowanych w organizację WOŚP w Elblągu, biorąc pod uwagę małe sztabiki czy pracę służb itd.

- Jeśli chodzi o pieniądze, to też jest trudne do policzenia, dostajemy rzeczy w różny sposób, dostajemy gotówkę od sponsorów, miasto pokrywa np. koszt fajerwerków itd., natomiast oprócz tego dostajemy masę rzeczy od hurtowni, firm – podkreślał.

Po odpowiedź na pytanie o koszty ponoszone przez samorząd odesłał do miejskich służb prasowych. Jak jednak podkreślano, pomoc miasta polega często na udostępnieniu miejsc takich jak Ratusz Staromiejski, a Elbląg szeroko korzysta ze sprzętu kupowanego przez fundację WOŚP.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ile urząd mista wyda pieniędzy na sztaby w mieście? Mozna prosić o inforamcję naszych wspaniałych dziennikarzy. I czy te pieniądze będą zwrócone przez WOŚP
Tralala (2026.01.19)
www.youtube.com/watch?v=On3C8v_B6MA&t=1s
myślenie nie boli (2026.01.19)
@Tralala - Bierni, wierni, pazerni już wyją bez powodu i sensu.
(2026.01.19)
www.youtube.com/watch?v=3NdhcKQ5uW8&t=11s
myślenie nie boli (2026.01.19)

info

1  
  4
@myślenie nie boli - Jak widać sprawia trudności.
(2026.01.19)
To co miało być w sylwestra będzie z okazji owsiakowej imprezy. Bo PO co ludziom zabawa sylwester muzyka rozrywka ?... widać dla '''prezydenta''' owsiak jest ważniejszy jak całe społeczeństwo tej mieściny.
(2026.01.19)
W sylwestra stypa a teraz hulanka - bawcie się dobrze i róbcie co chcecie.
(2026.01.19)

info

25  
  14
w skrócie, płacimy 200 kafli żeby dostać 50 w sprzęcie. zawsze mieli łeb do interesów
Jacyna (2026.01.19)
Na strzelnicy przy Łęczyckiej prawie codziennie tak naparzają, że w centrum miasta słychać. Wtedy zwierzęta domowe i leśne z Bażantarni się nie boją? Im bliżej Łęczyckiej lub Chrobrego ktoś mieszka, tym większy huk wystrzałów. I co? I nic. Może pieski i jelonki wiedzą, że to wojskowa broń i wtedy czują się bezpieczne, a nawet stają do hymnu i salutują. Hehehe xD
Pach pach (2026.01.19)

info

27  
  11
Ty jesteś nijaki, nie należysz do społeczeństwa !
(2026.01.19)