Uważaj. To nie policja wysyła takie maile...

4
16.12.2025
Uważaj. To nie policja wysyła takie maile...
Fot. KMP Elbląg
Dostałeś, dostałaś takiego maila od Komendy Głównej? Zastanawiasz się o jakie zarzuty chodzi i jakie postępowanie chodzi?To nie zastanawiaj się i nie otwieraj linku, bo... wtedy pewnie trzeba będzie przyjść na prawdziwą Policję, ale już jako ofiara oszustwa.

Pamiętajcie: nie otwierajcie nieznanych linków nawet jak ktoś w wiadomości mailowej podaje się za: policję, elektrownię, bank, czy firmę kurierską.

Przedświąteczny czas sprzyja takim sytuacjom.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Ludzie są tak bezrefleksyjni, mało czujni, naiwni, lekkomyślni, nieroztropni, nieświadomi zagrożeń - że aż nie chce mi się wierzyć. Tyle się trąbi o oszustwach w internecie a ludzie dalej klikają w linki przysłane przez oszustów. Masakra!
(2025.12.17)
Ludzie to są cepy. Oszuści na każdej płaszczyźnie znajdą naiwniaka.
(2025.12.17)
Dokładnie! Wydaje mi się, że już w średniowieczu ludzie byli bardziej ogarnięci i zaradni. Dzisiaj, w dobie tak zaawansowanej technologii i dostępu do wiedzy (choć wiedza z mainstreamu jest głównie sfałszowana w wielu miejscach, ale to temat poboczny) ludzie powinni być wręcz TYTANAMI, których nic nie powstrzyma. A - jak wszyscy widzimy - jest zupełnie odwrotnie.
ernest (2025.12.18)
Nie od dzisiaj wiadomo, że za tego typu wiadomościami SMS, e-mail, czy telefonami "znikąd" stoją za każdym razem złodzieje. Prawdopodobnie są to ludzie z Rosji, którzy za pomocą swojej wersji "chat GPT" (rusek ze starym komputerem w kurniku, wpisujący w odpowiedzi hasła z papierowej encyklopedii) dokonują ataków hakerskich i wyłudzeń informacji. Proponuję nie reagować na bodźce pochodzące z ruskiej myśli technicznej.
(2025.12.19)

info

0  
  0