Strażnica czeka na wykończenie
Wiadomo już, że strażakom nie uda się przeprowadzić do nowej siedziby przy ul. Łęczyckiej w 2020 roku, jak wcześniej planowali. Powód? Przeciągające się procedury przetargowe i oczekiwanie na fundusze na kolejne prace.
- Mamy nadzieję, że uda się wszystkie prace wykonać w 2021 roku. Czekamy na dodatkowe środki, by móc ogłaszać kolejne przetargi, w tym na budowę garażu wielofunkcyjnego, który ma stanąć przy strażnicy – powiedział nam bryg. mgr inż. Robert Licznerski, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. - Właśnie wyłoniliśmy wykonawcę pierwszego etapu prac wykończeniowych w głównym budynku. Prace już powinny ruszyć.
Przetarg na pierwszy etap prac wykończeniowych, na piętrze budynku, wygrała firma Przembud z Gdańska, dotychczasowy wykonawca. Umowa opiewa na 348 tys. złotych brutto. Prace mają potrwać do połowy listopada.