UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Niestety - to mało interesujący obiekt. Aż dziwne, że nikt nie martwił się o jego architekturę, o nadanie mu jakiś autonomicznych ale lokalnych - cech. Nikt nie patrzył przede wszystkim na znajdujący się obok dawny kompleks koszar, na przedwojenną zabudowę ulicy A. Grottgera, czy wygląd dawnego zakładu (czerwona cegła)elbląskiego potentata mleczarskiego H. Schroetera. - Ale z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że architekci tej biało-czerwonej szkarady byli zapatrzeni w znajdujący się niedaleko market "Biedronka". Tymczasem tą ulicę zaszpecono nie tylko nowym obiektem straży pożarnej, bowiem przy wjeździe do dawnej mleczarni, wymienionego wyżej H. Schroetera, przy ulicy Bema nr 5 - jest na ukończeniu szpetny bunkier z płaskim (oczywiście)dachem. Ciekawe, czy w Elblągu funkcjonuje jakiś nadzór kosmetyczno-architektoniczny?

erg.