Smakowicie i świątecznie w Światowidzie

3
16.04.2011
Smakowicie i świątecznie w Światowidzie
fot. AD
Dziś (16 kwietnia) w Światowidzie unosi się zapach świąt wielkanocnych. I to dosłownie. Na stoiskach gastronomicznych można posilić się żurkiem, jajkami faszerowanymi, pasztetami czy barszczem. Jest też coś, co ucieszy oko. Wystawcy oferują do sprzedaży ozdoby wykonane z koronek, włóczki, cuda decoupage, ozdobne świeczki i koszyczki. Zobacz zdjęcia.
Co roku przed Wielkanocą Centrum Spotkań Europejskich Światowid organizuje Pogrzeb żuru i śledzia. W ramach imprezy odbywają się prezentacje sztuki i rękodzieła ludowego, świątecznych tradycji kulinarnych regionu i wiele innych atrakcji. Świąteczne centrum mieści się w sali sportowej Światowida.
   - Swoje stoiska przygotowało 32 twórców ludowych, jest również kiermasz żywności – wymienia Inesa Janta-Lipinska, koordynator imprezy. – Trzy firmy gastronomiczne i dwóch wystawców prywatnych oferuje dania świąteczne, m.in. pyszny żurek, jajka faszerowane, barszcz czerwony, pasztety, są również ciasta.
   Są również stoiska z miodami z pobliskich pasiek, można nabyć pyszny wiejski chleb oraz wyroby wędliniarskie.
   Na stoiskach twórców natomiast można zakupić ozdoby wielkanocne – piękne jajka czy obrazki wykonane techniką decoupage, świeczki, palmy wielkanocne, są również zabawki wykonane z włóczki, witrażowe jaja, koronkowe serwety.
   Na najmłodszych czeka kącik plastyczny, a wszystkim przygrywają ludowe kapele.
   - Na scenie prezentują się trzy zespoły ludowe – mówi Inesa Janta-Lipinska. – Są to: Zespół Pieśni i Tańca Młody Elbląg, Zespół Pieśni i Tańca Szuwary z Markus oraz Zespół Śpiewaczy Nadwiślanie z Komorowa Żuławskiego.
   Impreza świąteczna w Światowidzie potrwa do godz. 16.
   
A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Super spotkanie bardzo mi się podobało!!! Szczególnie miejsce gdzie było można zrobić własną palmę lub stroik świąteczny. .. .. W ogóle wszystko pięknie kolorowo!!!!
(2011.04.16)

info

0  
  0
Szkoda tylko że trzy firmy na tak duże miasto częstowały swoimi smacznościami a inni co wstydzą się. Dziękujemy wszystko było smaczne. Jarmark fajny.
(2011.04.16)

info

0  
  0
Impreza która mogła się podobać, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Żurek był extra!; )
ase (2011.04.19)

info

0  
  0