Niebezpieczna substancja wyciekła na Hetmańskiej

32
15.07.2019
Niebezpieczna substancja wyciekła na Hetmańskiej
(fot. portEl.pl)
W pralni przy ul. Hetmańskiej wyciekła niebezpieczna substancja, dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Na miejscu interweniowali m.in. strażacy ze specjalistycznej grupy chemicznej. Zobacz więcej zdjęć. 
Do wycieku substancji w pralni przy ul. Hetmańskiej doszło po godz. 19. Jak informują strażacy, przyczyną była prawdopodobnie awaria maszyny czyszczącej ubrania. Dwie osoby wymagały hospitalizacji, jedna ma poparzoną nogę.
   Substancja, która wyciekła z maszyny, to prawdopodobnie tetrachloroeten, bezbarwny i o słodkim zapachu, używany do „suchego” prania chemicznego, jako wywabiacz plam i rozpuszczalnik.
   Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zebrali toksyczną substancję.
   
red.

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Bo to eko-pralnia.
RED (2019.07.15)

info

56  
  3
Tetrachloroeten - stosowany do „suchego” prania chemicznego, jako wywabiacz plam i rozpuszczalnik. Jest prawdopodobnie rakotwórczy dla ludzi!
Rzeczywiścieeko (2019.07.15)

info

34  
  1
Bardzo EKO..
(2019.07.15)

info

43  
  1
Współczuję strażakom że musieli się babrać w tym syfie
(2019.07.15)

info

26  
  2
Takie to ECO: Naukowcy z Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie stwierdzili, że czterochlorek etylenu utrzymuje się w wypranych ubraniach i jego stężenie rośnie w miarę kolejnych czyszczeń. Brzmi groźnie? To nie przesada. PER przyczynia się do zwiększenia przypadków białaczki i guzów wśród pracowników pralni chemicznych, a także wpływa na pogorszenie jakości powietrza i powstawanie smogu wokół pralni. W niektórych krajach zakłady stosujące czterocholoroetylenem (PER) są poddane szczególnym restrykcjom, w innych pralnie chemiczne są kompletnie zakazane.
(2019.07.15)

info

32  
  0
nadal straż tam działa. dlaczego ta pralnia nawet w nocy ma otwarte okno?
widze z okna (2019.07.15)
Nie no super Eko Pralnia ciekawe co na to mieszkańcy którzy mieszkają nad Ala Eko Pralnia ?stało się to po 19 jest 23 A strażacy nadal walczą ;((
Tuptek216 (2019.07.15)
powinni walczyc o odszkodowanie. na pewno.na.codzień.maja smrod przez wentylacje
ss (2019.07.15)
bar sloneczny tez cala dobe otwarte okno od hetmanskiej. chyba zeby szczury mialy jak uciekac
(2019.07.15)
A olsztun przyjechali madrale już może to oni halasuja po 22.00.
(2019.07.15)

info

11  
  2