Na konferencji bez ministra
Na konferencji pojawił się jednak jedynie wojewoda Radosław Król i to niemal z godzinnym opóźnieniem. Nie było też wyjaśnienia z jakiego powodu nie uczestniczą w niej (zapowiadani wcześniej) wiceminister Bejda oraz posłanka. Jedynie nieoficjalnie dowiedzieliśmy, że „delegacja poszła coś zjeść”.
Podczas konferencji wojewoda Radosław Król podkreślił, że przedsięwzięcia realizowane w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej podnoszą rangę jednostek wojskowych, które działają na terenie regionu. Wojewoda zaznaczył, że 16. Żuławski Pułk Logistyczny w Elblągu musi się jeszcze modernizować.
- Musi zwiększać swój potencjał, musi modernizować się, musi mieć więcej sprzętu jeżdżącego, więcej stanowisk zabezpieczenia – mówił wojewoda Radosław Król.
Dodał, że minister ma również spotkanie z samorządowcami.
- Mówi o lokalnych potrzebach, jeżeli chodzi o ochronę ludności, o schronieniach, o miejscach schronienia, o inwestycjach na przyszły rok i to w tym obszarze również dzisiaj jest omawiane - podkreślił Radosław Król.