Na konferencji bez ministra

33
20.10.2025
Na konferencji bez ministra
Wojewoda Radosław Król podczas konferencji prasowej, fot. Anna Dembińska
W poniedziałek (20 października) w Elblągu przebywał wiceminister obrony narodowej Paweł Bejda. Jednym z punktów wizyty miało być spotkanie prasowe z lokalnymi dziennikarzami (w sali tradycji 16. Pułku Logistycznego), gdzie wraz z posłanką Urszulą Pasławską oraz wojewodą warmińsko-mazurskim Radosławem Królem miano podsumować „współpracę Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w zakresie ochrony ludności i obrony cywilnej, a także inwestycje oraz przygotowanie wojska i pułku do reagowania na zagrożenia i wspierania służb cywilnych”.

Na konferencji pojawił się jednak jedynie wojewoda Radosław Król i to niemal z godzinnym opóźnieniem. Nie było też wyjaśnienia z jakiego powodu nie uczestniczą w niej (zapowiadani wcześniej) wiceminister Bejda oraz posłanka. Jedynie nieoficjalnie dowiedzieliśmy, że „delegacja poszła coś zjeść”.

Podczas konferencji wojewoda Radosław Król podkreślił, że przedsięwzięcia realizowane w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej podnoszą rangę jednostek wojskowych, które działają na terenie regionu. Wojewoda zaznaczył, że 16. Żuławski Pułk Logistyczny w Elblągu musi się jeszcze modernizować.

- Musi zwiększać swój potencjał, musi modernizować się, musi mieć więcej sprzętu jeżdżącego, więcej stanowisk zabezpieczenia – mówił wojewoda Radosław Król.

Dodał, że minister ma również spotkanie z samorządowcami.

- Mówi o lokalnych potrzebach, jeżeli chodzi o ochronę ludności, o schronieniach, o miejscach schronienia, o inwestycjach na przyszły rok i to w tym obszarze również dzisiaj jest omawiane - podkreślił Radosław Król.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Taka tam Bjeda!
(2025.10.20)

info

26  
  4
"delegacja poszła coś zjeść” - lol
BiB (2025.10.20)
Oni boją się już pokazywać. Wiedzą, że ludzie są wściekli.
(2025.10.20)
Tak wściekli są i będą, taka natura wyznawców.
(2025.10.20)
miał czas, aby dojechać z Olsztyna - bo inaczej nikogo by nie było. Ale jaja, ale jaja - jak mówiła pani.
kaszub (2025.10.20)

info

24  
  2
Ciekawe czy jak by były wybory, to też poszedł by na szmkę i olał ludzi
Real (2025.10.20)

info

39  
  1
Ludzie chcą konkretów
(2025.10.20)

info

25  
  0
Z dziennikarzami nawet się nie spotkają, a potem: "Olaboga sondaże spadajom, dlaczego?!"
aborygen_stont (2025.10.20)

info

33  
  0
W cyrku donalda bez zmian Dogadali między sobą co mieli dogadać i jazda na szamke Taki mamy klimat
Zielarski (2025.10.20)

info

25  
  7
Ale kicha
(2025.10.20)

info

25  
  1