Biegacze okazali się bardzo hojni. A to wszystko dla Sandry

22
08.12.2019
Biegacze okazali się bardzo hojni. A to wszystko dla Sandry
(fot. Anna Dembińska)
Około 200 osób wzięło udział w czwartym charytatywnym Biegu Mikołajów w Elblągu. W tym roku uczestnicy pomagali 17-letniej Sandrze, podopiecznej Hospicjum Elbląskiego. Podczas imprezy udało się zebrać około 5 tysięcy złotych na rehabilitację nastolatki. Zobacz więcej zdjęć

Sandra urodziła się m.in. z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, niedowładem kończyn, zespołem Arnolda-Chariego. Porusza się na wózku, dzięki wsparciu bliskich dzielnie walczy o godne życie. W niedzielę przyjechała do Bażantarni, na Bieg Mikołajów, razem z siostrą Malwiną, by podziękować wszystkim za pomoc.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, co dla nas robicie. Jutro jedziemy do Olsztyna na badania. Sandrę czeka kolejna, czwarta już operacja, po ostatniej przez ponad dwa miesiące walczyła o życie. Bardzo potrzebne jest jej łóżko medyczne i rehabilitacja, dzięki której ma szansę być bardziej samodzielna – mówiła pani Malwina w imieniu swoim i Sandry.

Biegacze nie zawiedli. Tłumnie przybyli do Bażantarni, by wziąć udział w Biegu Mikołajów i licytacjach gadżetów, z których dochód razem z wpisowym zostanie przekazany na pomoc Sandrze. W imprezie wzięło udział około dwustu osób, którzy okazali się także hojni w licytowaniu, w sumie udało się zebrać około 5 tysięcy złotych.

Biegacze pokonali w tempie rekreacyjnym około 7-kilometrową trasę po chodnikach przy ulicach: Marymoncka, Piłsudskiego, Dąbka, Nowowiejska, Górnośląska, Agrykola, Chrobrego i Sybiraków. Start i meta znajdowały się w Bażantarni, gdzie na wszystkich czekała po biegu gorąca zupa, a na dzieci – biegi na krótszych dystansach i konkurs rysunkowy, za udział w których otrzymały słodycze.

Organizatorami Biegu Mikołajów byli: Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni i Hospicjum Elbląskie.

 

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
I ram cie pukaja
Eon (2019.12.08)
Ludzkie życie ma swoją wartość, bogaci mogą się leczyć wydając masę pieniędzy i dożywać sędziwego wieku jak Rockefeller młodszy, a biedni cierpią i umierają. Wszystko ma swoją rynkową cenę i życie każdego z nas (najbogatsi nie czytają portelu) jest za mało warte by je ratować. Jedyne co możemy zrobić to wywalczyć darmową eutanazję, żebyśmy na starość nie musieli umierać w męczarniach i warunkach urągających ludzkiej godności. Dlaczego mamy wybierać sznur, leki, tory czy otwarcie żył, ryzykując spapranie roboty i przysporzenie problemu innym?
(2019.12.08)
To Tobie się tam autko zchajtało i teraz z buta zasuwasz?
(2019.12.08)
Steve Jobs, jeden z najbogatszych ludzi na świecie umarł na raka trzustki. Pieniądze nie pomogły.
(2019.12.08)
Trzeba przede wszystkim dbać o zdrowie. Dobrze się odżywiać, zapewnić organizmowi regularny, umiarkowany ruch, a nie prosić o eutanazję
(2019.12.08)
Źle się zabierasz butla z azotem taki jest mój plan bynajmniej, azot to gaz obojętny i idziemy po prostu spac
Zbiku (2019.12.08)
Jestem pod wrażeniem. Dumna Elblążanka.
(2019.12.08)

info

12  
  0
ja biegam jak kot z pęcherzem
(2019.12.08)

info

1  
  3
Jobs umarł bo nie chciał zmienić swojego trybu życia. Wszyscy lekarze mu to doradzali, ali ich nie posłuchał.
(2019.12.08)
Dbając o zdrowię przedłuże jakość i długość życia o dekadę, ale i tak potem przyjdzie agonia. Chyba, że wczesniej zginę w gwałtownych okolicznościach.
(2019.12.08)