Akcja "wypalanie traw" rozpoczęta

11
17.03.2011
Akcja wypalanie traw rozpoczęta
(fot. nadesłane)
Temat wypalania traw powraca co roku, po każdej zimie. O kolejnym takim nielegalnym procederze poinformowała nas czytelniczka z Kadyn, która przesłała nam informacje o wczorajszym (16 marca) pożarze. Zobacz zdjęcia.
W środę (16 marca) po godzinie 20 Ochotnicza Straż Pożarna w Tolkmicku otrzymała zgłoszenie o pożarze w Kadynach. Ludzka bezmyślność spowodowała wypalenie się dużej ilości łąki należącej do Skarbu Państwa. Na miejsce przybyły dwie jednostki Straży Pożarnej. Strażacy gasili ogień packami, gdyż ze względu na błotniste podłoże nie mogli wjechać na teren łąki. Po około 30-minutowej akcji ogień został ugaszony. Była to pierwsza „akcja trawa” w tym roku, a wiadomo - wiosna się zbliża, więc takich wyjazdów będzie więcej.
   
Julia Zinko

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Gasili plackami?
niekumaty (2011.03.18)

info

0  
  0
konfident na stos
prawnicek (2011.03.18)

info

0  
  0
Wiesmaki sie nie naucza, ze nie wolno wypalac.
(2011.03.18)

info

0  
  0
To ja trochę sprostuję, owe packi to naprawdę TŁUMICE strażackie.
strażak z OSP (2011.03.18)

info

0  
  0
prawnicek do ssypu
jaanoo (2011.03.18)

info

0  
  0
Dziwne. Za wypalanie traw są kary. Rolnik może stracić dotacje (nie liche) z Unii. I nie pomaga. Bezmózgi robią to dalej bo po wypaleniu trawy, łatwiej im orać.
(2011.03.18)

info

0  
  0
A widzisz sam jesteś BEZMÓZGIEM, rolnicy dobrze kombinują bo po wypaleniu traw lżej się orze
(2011.03.18)

info

0  
  0
wypalający trawy to bezmózgi!!!!! wypalając trawy niszczą cały ekosystem łącznie z pożytecznymi dżdżownicami. tępe łby nie kumaja że na popiołach nie rośnie tak jak na naturalnym nawozie. debile wystarczy przeorać te trawy na jesieni -same zgniją tworząc nawóz. nie wybijecie wszystkich mieszkających tam zwierząt a przy okazji i kilku ludziom uratujecie życie bo te cholerne dymy ograniczaja widoczność na drodze o smrodzie nie wspomnę!!!!!
W. WHARTON (2011.03.18)

info

0  
  0
Ja też lubię czasami wypalić troszkę trawy. .. :)
Slim (2011.03.18)

info

0  
  0
SLIM jesteś bezdusznym samolubem jak wypalasz ją sam
(2011.03.18)

info

0  
  0