Wybrany wątek opinii
Ci ''oburzeni '' na program 500+ często bardzo zapatrzeni na Europę zachodnia. Skoro macie internet to poczytajcie sobie jaka tam jest opieka socjalna.
Do moderacji
Odpowiedz
5
4
Opieka socjalna na Zachodzie jest dużo lepsza niż w Polsce. Różnice są widoczne. Przede wszystkim opieką objęte są osoby, których sytuacja materialna jest zła jeśli nie krytyczna. W Polsce dodatki typu 500+ dostaje każdy kto ma dzieci, w tym zarabiający dużo powyżej krajowej średniej menadżerowie, politycy, lekarze, itp. Po drugie, tam opiekę socjalną przy udziale państwa realizują samorządy. W RP możliwości samorządu są z roku na rok ograniczane. Brakuje środków na statutową działalność a władzę nad samorządami gmin coraz bardziej przejmuje państwo. Co przypomina nam czasy komuny.
Do moderacji
Odpowiedz
2
0
@BEZ ŚCIEM proszę - Kierunek polityki socjalnej jest u nas dobry, tyle, że diabeł tkwi w szczegółach. Faktycznie, Ci najlepiej zarabiający nie powinni pobierać 500+, tak jak najwyżej uposażeni emeryci 13tek i 14tek. Pomagać potrzebującym, a nie nakręcać inflację dając jak popadnie.
Do moderacji
Odpowiedz
6
1