UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Opieka socjalna na Zachodzie jest dużo lepsza niż w Polsce. Różnice są widoczne. Przede wszystkim opieką objęte są osoby, których sytuacja materialna jest zła jeśli nie krytyczna. W Polsce dodatki typu 500+ dostaje każdy kto ma dzieci, w tym zarabiający dużo powyżej krajowej średniej menadżerowie, politycy, lekarze, itp. Po drugie, tam opiekę socjalną przy udziale państwa realizują samorządy. W RP możliwości samorządu są z roku na rok ograniczane. Brakuje środków na statutową działalność a władzę nad samorządami gmin coraz bardziej przejmuje państwo. Co przypomina nam czasy komuny.
BEZ ŚCIEM proszę