Wybrany wątek opinii
Zakrzewo to by było stać żeby sobie pierd. .. ąć kosmodrom. Takie czynsze zdziera z mieszkańców.
Do moderacji
Odpowiedz
12
4
@Zizu77 - Serio ? Rzuć kwotę, myślisz że w innych spółdzielniach jest inaczej. Wspólnota Mieszkaniowa to jeszcze sama decyduje a płaci tylko jednemu wyznaczonemu Zarządcy ale to gorszy horror, nic nie ustalisz wszyscy ą ę a czynszów nie płacą w nowym mieszkaniu.
Do moderacji
Odpowiedz
5
2
No niestety. Zakrzewo zawsze uchodziło za drogą spółdzielnię. Bloki stare, czynsze wysokie. Mieszkałam wiele lat na Zawadzie. Teraz płacę we wspólnocie mieszkaniowej w dość starym bloku za niecałe 50m/2 osoby ok. 430 zł, nie pamiętam dokładnie. Co roku mam zwroty, a nie przykręcam zbytnio kaloryferów itd. Wspólnoty uchodzą za lepsze niż spoldzielnie, jest też większa moc sprawcza mieszkańców, o ile się chodzi na zebrania.
Do moderacji
Odpowiedz
6
2
Tak wiesz wszystkim się wydaje idę na stare bloki czynsze niższe. Kompletna bzdura i działa to zupełnie odwrotnie. Nie masz porównania żadnego a każda Spółdzielnia siebie warta. W składowych czynnikach czynszu łożysz na wszystko z prądem latarni osiedlowych, łataniem dróg wewnętrznych, utrzymywaniem całej administracji od Pani księgowej do Pana Prezesa. W zasobach innej spółdzielni 65mkw. 3 osoby. Osiedle za Politechniką i czynsz 790 PLN, licznik ciepła tylko na głównym wejściu na blok / klatkę. Szczęśliwie można na tym oszczędzić sporo w skali roku (powiedzmy jeden do dwa czynsze gratis)nie tracąc komfortu i ciepła w mieszkaniu. Po prostu skręcasz kaloryfery chyba, że lubisz 25 st w chacie.
Do moderacji
Odpowiedz
1
2