Wybrany wątek opinii
A ja bym zrobił dokładnie odwrotnie, pozbył się całkowicie komunikacji tramwajowej, sprzedał cały jej majątek, zdemontował szyny w całym mieście, i właśnie postawiłbym na autobusy dlaczego? Ponieważ tramwaje w większości to zużyty złom, ile by nie inwestować to studnia bez dna, po za tym domy się od nich trzęsą, to na pewno jakiś wpływ na to ma. Wymienię tylko Odzieżową, 1 Maja tam budynki aż "podskakują "szczególnie jak przejedzie taka 30 tonowa PESA, albo te niemieckie Duewagi. Ja bym po prostu to zlikwidował 120 lat tramwajów w Elblągu nam w zupełności wystarczy, Elbląg to nie metropolia, że muszą tu jeździć autobusy i tramwaje, wszystko obsłużyłyby same autobusy miejskie, a są zupełnie cichsze. Za te pieniądze, które się marnuje utrzymując TE można by kupić nowe autobusy, zbudować drugą zajezdnię. O i tak bym to właśnie widział.
Do moderacji
Odpowiedz
24
72
@O tym trzeba rozmawiać. - No i prawdopodobnie masz rację, szanowna/y. Tylko pewnie zabraknie chętnego, by się pod taka decyzja podpisać. .. A może być ona z pożytkiem dla naszego miasta.
Do moderacji
Odpowiedz
6
11
A ja widze,ze jestes dzbanem i tyle,zreszta razem z ta blondynka co sie udzielila nizej.Tramwaje byly,sa i beda w Egu. A jak ci przeszkadza to sie stad wyprowadz.
Do moderacji
Odpowiedz
15
5
Derekywa UE CO2 autobusy tylko elektryczne, na chwilę obecną to droższa sprawa niż tramwaje chyba ze ogniwa w abonamencie ewentualnie .Tramwaje mają infrastrukture oraz ogromny potencjał ,trzeba pozyskać środki UE ,Rządowe na elektromobilność wpompować rozbudować i zainwestować w nowy tabor, małe autobusiki ,busiki dowożące do tramwajów .bezpłatne parkingi przy węzłach przesiadkowych ,dworcach,stałe rowne odstępy czasowe
Do moderacji
Odpowiedz
3
0
Zlikwidowac i co kupic autobusy elektryczne ... puknij sie w łeb wlasnie Lublin kupil 7 Solarisow za ok 19 mln ... i ile lat pojezdza .. trwalosc tramwaju duzo dluzsza niz autobusu ... i co korki tworzyc buspasy za 19mln tez sie kupi 7 tramwajow z moderntransa
Do moderacji
Odpowiedz
1
0