Wybrany wątek opinii

Jeden ze znanych i doświadczonych generałów powiedział, że kiedyś poborowego żołnierza szkoliło się intensywnie przez dwa lata i dopiero pod koniec służby jako tako ogarniał żołnierskie rzemiosło i sprzęt. Teraz mamy takich zdolnych ludzi, że po 16 dniach szkolenia są w stanie stawić czoła rosyjskiemu specnazowi. No serce rośnie na myśl o tych zuchach.
KatNaIdiotów (2019.07.21)
@KatNaIdiotów - Przeczytaj tekst. Nie po 16 dniach, tylko po trzech latach. Ocenisz ich więc w 2022 roku.
JanW (2019.07.21)
Kat bo kiedyś brali do wojska nawet najmniej kumatych, takich, co ledwo pisać i czytać umieli, dlatego przyswajanie wiedzy było dla nich takie trudne, natomiast dzisiaj wiedza jest powszechna i do wojska idą ludzie, którzy chcą się czegoś nauczyć i jest to dla nich pasja, a nie przymus jak kiedyś było.
(2019.07.22)
@JanW - Po trzech latach weekendowych spotkań raz w miesiącu?
KatNaIdiotów (2019.07.22)
Teraz idą za darmo i służą dla idei.
BeataTempa (2019.07.22)
Czyli dzisiaj jesteś przeciwko wprowadzeniu ZSW?
jabezżadnegotrybu (2019.07.22)
@KatNaIdiotów - Kiedys nie bylo "intensywnego" szkolenia, "intensywnie siedzialo sie w koszarach i podlogi szorowalo. 3/4 czasu byla marnowana.
ct (2019.07.22)
@ct - tacy jak ty szorowali bo dowódca kompanii bał się dać im broń.
kpr. (2019.07.22)
@ct - Zależy gdzie. W jednostkach pancernych przynajmniej pól roku spędzało się na poligonach i ćwiczyło ostrą amunicją. Słynne zimowe i letnie szkoły ognia. Lotnicy też wylatywali po kilkaset godzin rocznie, teraz może kilkadziesiąt. Więc ci ludzie coś tam umieli. WOT-y bez broni przeciwpancernej i przeciwlotniczej, praktycznie bez zintegrowanego systemu łączności nadają się do szukania zaginionych dzieci. Pod warunkiem, że zasięg komórek nie padnie.
znaffca (2019.07.22)
@KatNaIdiotów - Te pastuchy z Czeczeni dają Ruskim radę rzucając w czołgi kamieniami i patykami, a Polacy nie?
(2019.07.22)
Sam jesteś pastuchem, nie ubliżaj innym gamoniu.
Gnoom (2019.07.22)
@Gnoom - Od kiedy słowo "pastuch" jest obraźliwe? A słowa "kominiarz" i "kierowca" też są?
(2019.07.22)
Powrót do komentarzy