Wybrany wątek opinii
Jeden ze znanych i doświadczonych generałów powiedział, że kiedyś poborowego żołnierza szkoliło się intensywnie przez dwa lata i dopiero pod koniec służby jako tako ogarniał żołnierskie rzemiosło i sprzęt. Teraz mamy takich zdolnych ludzi, że po 16 dniach szkolenia są w stanie stawić czoła rosyjskiemu specnazowi. No serce rośnie na myśl o tych zuchach.
Do moderacji
Odpowiedz
44
27
@KatNaIdiotów - Przeczytaj tekst. Nie po 16 dniach, tylko po trzech latach. Ocenisz ich więc w 2022 roku.
Do moderacji
Odpowiedz
18
14
Kat bo kiedyś brali do wojska nawet
najmniej kumatych, takich, co ledwo pisać i czytać umieli, dlatego przyswajanie wiedzy było dla nich takie trudne, natomiast dzisiaj wiedza jest powszechna i do wojska idą ludzie, którzy chcą się czegoś nauczyć i jest to dla nich pasja, a nie przymus jak kiedyś było.
Do moderacji
Odpowiedz
11
9
@JanW - Po trzech latach weekendowych spotkań raz w miesiącu?
Do moderacji
Odpowiedz
15
6
Teraz idą za darmo i służą dla idei.
Do moderacji
Odpowiedz
5
5
Czyli dzisiaj jesteś przeciwko wprowadzeniu ZSW?
Do moderacji
Odpowiedz
3
2
@KatNaIdiotów - Kiedys nie bylo "intensywnego" szkolenia, "intensywnie siedzialo sie w koszarach i podlogi szorowalo. 3/4 czasu byla marnowana.
Do moderacji
Odpowiedz
3
3
@ct - tacy jak ty szorowali bo dowódca kompanii bał się dać im broń.
Do moderacji
Odpowiedz
0
4
@ct - Zależy gdzie. W jednostkach pancernych przynajmniej pól roku spędzało się na poligonach i ćwiczyło ostrą amunicją. Słynne zimowe i letnie szkoły ognia. Lotnicy też wylatywali po kilkaset godzin rocznie, teraz może kilkadziesiąt. Więc ci ludzie coś tam umieli. WOT-y bez broni przeciwpancernej i przeciwlotniczej, praktycznie bez zintegrowanego systemu łączności nadają się do szukania zaginionych dzieci. Pod warunkiem, że zasięg komórek nie padnie.
Do moderacji
Odpowiedz
2
2
@KatNaIdiotów - Te pastuchy z Czeczeni dają Ruskim radę rzucając w czołgi kamieniami i patykami, a Polacy nie?
Do moderacji
Odpowiedz
3
2
Sam jesteś pastuchem, nie ubliżaj innym gamoniu.
Do moderacji
Odpowiedz
3
3
@Gnoom - Od kiedy słowo "pastuch" jest obraźliwe? A słowa "kominiarz" i "kierowca" też są?
Do moderacji
Odpowiedz
2
0