Wybrany wątek opinii
Och jak słodko i przyjemnie, statystki wspaniałe, aż się rozpłakałem ! Panie komendancie, niech pan przyjedzie do podelbląskich miejscowości to zobaczy pan jak słodko jest na wsi. Nikt na wsiach nie stosuje się do elementarnych przepisów, dewastacje, zakłócanie spokoju w nocy przykładowo o drugiej w nocy, jazdy kierowców na pełnym gazie mimo ograniczeń. niestosowanie się rolników praktycznie do niczego ( wolna amerykanka), cała masa głupich złośliwości itd. .. itd. Czy to ma być te bezpieczeństwo obywateli, o których się tak dużo mówi??? Proszę wybaczyć, ale takiego bezpieczeństwa obywatele nie oczekują tylko zdecydowanych działań zapobiegających takich patologii. Pozdrawiam serdecznie naszego komendanta.
Do moderacji
Odpowiedz
13
8
Prawda, szanowna/y napisałaś/eś - a i wmieście nie jest wcale tak różowo. Poruszam się codziennie po sporym obszarze dość ruchliwych arterii miasta w godzinach szczytu, przed i po, komunikacja i pieszo. Dzień w dzień widzę co najmniej kilka przypadków naruszenie przepisów drogowych, a drogówki na ulicach nie uświadczysz. Czyżby ich zadania dotyczyły tylko spraw poza miastem ? No chyba, że coś się wydarzy i zostają wezwani. .. Oprócz tego niektórzy dzielnicowi nawet nie znają zbyt dobrze swojego terenu (rzecz jasna, nie wszyscy, np. "mój" jest świetnie zorientowany, nawet wie, kto w danym bloku ma psa) i są oporni na prośby mieszkańców o interwencję, trzeba szukać protekcji i znajomości (zdarzyło mi się z tego korzystać, z przymusu niestety). A generalnie - zawsze - praca policyjna była żmudna i polegała na obserwacji oraz rozpoznaniu środowiska. Zabójstwa, wielkie sprawy kryminalne to raczej tylko w filmie lub książce.
Do moderacji
Odpowiedz
4
2
@A.rzeczywistość.skrzeczy... - W miejscu, gdzie mieszkam wystarczy wyjść na 10 minut to kilkanaście przynajmniej wykroczeń, głównie przekraczanie prędkości.
Do moderacji
Odpowiedz
3
3
Odczep się od rolników. Wieś to teren pracy rolnika i jak są żniwa czy sianokosy to pracuje w nocy, musi się spieszyć ze względu na pogodę i już były wyroki sądu i wprowadzili nowe przepisy, które zakazują karać rolników za ,,zakłócanie ciszy nocnej". Dobrze, że to już obowiązuje i koniec z dzwonieniem na policję, że kombajn w nocy kosi zboże.
Do moderacji
Odpowiedz
5
1
Chcesz spokoju jedź do lasu. Rolnik zapitala świątek piątek i swoje wioskowe prawa ma.
Do moderacji
Odpowiedz
5
0
@Zen - " Odczep się od rolników. Wieś to teren pracy rolnika " - Masz na myśli prywatny Folwark??? Czyż rolnicy nie poruszają się po drogach publicznych, gdzie korzystają z nich wszyscy? Czyżby rolników nie obowiązywały żadne przepisy??? Może, ale tylko na jego polu drogi "ZEN". Tylko nie zacznij znowu wypisywać bzdur jak robisz to zawsze !!!
Do moderacji
Odpowiedz
0
2
@Zen - -" nowe przepisy, które zakazują karać rolników za, ,zakłócanie ciszy nocnej". - Możesz je podać, kto je uchwalił i kiedy oraz dokładne namiary, bo takich przepisów o ile wiem nie ma ! Rolnik może ma chlewie krowy, ale sam świętą krową nie jest !!! Pamiętaj o tym !!! Zresztą dla mnie to są truciciele chemiczni społeczeństwa nic więcej i nic mniej !!! Mówią zdrowa żywność a ja twierdzę zdrowa czysta chemia !!!
Do moderacji
Odpowiedz
0
2