Sparingowa porażka Olimpii

22
22.02.2020
Sparingowa porażka Olimpii
Olimpia przegrała z rezerwami Arki Gdynia (fot. Michał Skroboszewski)
Porażką z rezerwami Arki wzmocnionymi zawodnikami z kadry pierwszego zespołu, Olimpia Elbląg zakończyła cykl sparingów podczas zimowego okresu przygotowawczego. Za tydzień podopiecznych Adama Noconia czeka ligowy mecz z Widzewem Łódź. Zobacz zdjęcia z meczu.

Ostatnim rywalem Olimpii Elbląg przed rozpoczęciem rundy wiosennej II ligi były rezerwy Arki Gdynia. Nominalnie – wicelider pomorskiej IV ligi, ale w zespole gości znalazło się miejsce dla kilku zawodników kadry występującego w ekstraklasie pierwszego zespołu.

Dzisiejszy mecz dla Olimpii był ostatnim sprawdzianem przed inaugurującym rundę wiosenną spotkaniem z Widzewem Łódź (1 marca, godz. 13.05, w Łodzi). Trener Adam Nocoń do gry desygnował najsilniejszą jedenastkę, na którą dziś mógł sobie pozwolić. Inną sprawą jest fakt, że kadra żółto-biało-niebieskich jest bardzo wąska.

Początek meczu należał do gości którzy już w 6. minucie stworzyli poważne zagrożenie pod bramką Sebastiana Madejskiego po dwóch rzutach rożnych. Imponowali wyższą kulturą gry, przeprowadzali bardziej składne akcje. Na szczęście dla Olimpii nie potrafili swojej przewagi udokumentować zdobyciem bramki. Olimpijczycy swoich szans szukali w kontratakach. Kilka razy mieli okazję, warto w tym momencie zwrócić uwagę na Oleksija Prytuliaka, ale albo strzał był niecelny lub na posterunku był bramkarz Arki.

- Nie podobało mi się pierwsze 30 minut spotkania, kiedy daliśmy się zdominować na własnej połowie – mówił Adam Nocoń, trener Olimpii Elbląg.

W drugiej części meczu sytuacji do zdobycia bramki obie drużyny wypracowały sobie mniej. Jednym z problemów Olimpii jest słaba skuteczność w ataku pozycyjnym. W tej części spotkania goście wykorzystali jedną ze swoich szans i w pozornie niegroźnej sytuacji Jakub Wilczyński pokonał bramkarza gospodarzy.

- Szkoda tej bramki, bo nie musieliśmy jej stracić – skomentował Adam Nocoń – Graliśmy lepiej niż w pierwszej połowie.

Więcej bramek w tym meczu nie padło. W drugiej połowie na boisku pojawili się też Michał Bednarski, Michał Kiełtyka i Daniel Morys. I to najlepiej pokazuje słabość kadry Olimpii. Na mecz z Widzewem być może gotowy będzie Oskar Ryk, który dziś nie grał z powodu choroby.

 

Olimpia Elbląg – Arka II Gdynia 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 – Wilczyński (65. min.)

 

Olimpia: Madejski – Balewski, Wenger, Lewandowski, Sedlewski, Krasa, Kuczałek, Miller, Prytuliak, Demianiuk, Brychlik. W drugiej połowie zagrali też: Morys, Kiełtyka, Bednarski.

 

Od poniedziałku w klubie można kupować karnety na rundę wiosenną.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Trampkarze, nie piłkarze. ..
Sędzia Kalosz (2020.02.22)

info

11  
  14
dobrze ze zrobili duzo punktow jesienia, bo bylby spory problem z utrzymaniem. choc moze i dalej byc jak zaczna slabo
(2020.02.22)

info

18  
  4
arka pierwszym składem malkontenci, info z Naszej Klasy
ZdzichuMarynarz (2020.02.22)
Z taką grą to będę wdzięczny, za to że widzew odpuści po strzeleniu 3 bramek. .. masakra.
(2020.02.22)

info

7  
  7
Gdynianie nie powinni być dla Olimpii wymagającym przeciwnikiem, bo na co dzień rywalizują w IV lidze w grupie pomorskiej. Elblążanie będą mieli zatem dobrą okazję by strzelić kilka goli.
dramat (2020.02.22)

info

9  
  3
a gdzei jakies transferty? te naziwska sa juz w OE dluzszy czas
(2020.02.22)

info

9  
  2
ciężko będzie się utrzymać każdy się wzmacnia ale nie OE standartowo każdy odchodzi nikt nie przychodzi ostatni mecz może znów być o utrzymanie. .. i szczęścia już nie będzie
(2020.02.22)

info

9  
  5
Czy w takim razie ceny na mecz będą tańsze? Skoro o nic nie walczymy w tym sezonie, żadnych wzmocnień, kontuzje w kadrze, wyniki w sparingach beznadziejne, co klub robi żeby zachęcić więcej osób do przychodzenia na mecze??
ZarządWon (2020.02.22)
karnet na a1 120 zł złodzieje!!!!! (i tak kupie)
(2020.02.22)

info

9  
  5
Damy radę JE. .. a© widzew!!!!!
(2020.02.22)