Paweł Guminiak: Według mnie to szukanie sensacji

18
08.11.2022
Paweł Guminiak: Według mnie to szukanie sensacji
Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg (fot. Mikołaj Sobczak)
- Żaden z piłkarzy oraz sztabu trenerskiego nie informował mnie o dziwnych sytuacjach. Uważam, że jak zespół gra ofensywnie i strzela dwie bramki, to takie zakłady mogą się pojawiać - napisał do nas Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg w odpowiedzi na prośbę o komentarz w sprawie wczorajszego tekstu Mateusza Migi z TVP Sport.

Przypomnijmy: wczoraj (7 listopada) na portalu sport.tvp.pl; pojawił się artykuł Mateusza Migi pt. "Najgorsza choroba naszej piłki powróciła. W Polsce ustawia się mecze. To pewnik", w którym autor rozmawia z byłym pracownikiem firmy bukmacherskiej na temat wątpliwości dotyczących zdarzeń w niektórych meczach.

Jednym z elbląskich wątków jest mecz II ligi z 26 października pomiędzy GKS Jastrzębie a Olimpią Elbląg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem elblążan 2:0. Tymczasem pojawiły się „dziwne zakłady“, że w meczu padnie jeszcze jeden gol. Nie padł.

O komentarz poprosiliśmy Pawła Guminiaka, prezesa Olimpii Elbląg. Zapytaliśmy go też, czy ktoś może zauważył niepokojące wydarzenia w trakcie meczu.

- Osobiście nie byłem na tym meczu i żaden z piłkarzy oraz sztabu trenerskiego nie informował mnie o dziwnych sytuacjach. Uważam, że jak zespół gra ofensywnie i strzela dwie bramki, to takie zakłady mogą się pojawiać. Wiele osób gra na ustawienia szczątkowe, czyli co za chwile się wydarzy i taka sytuacja była do przewidzenia w tym meczu, chociaż się nie sprawdziła. Ludzie szukają łatwych pieniędzy. Obawiałbym się bardziej sytuacji, gdyby przy stanie 2:0 dla Olimpii i takiej grze zespołu pojawiłoby się wiele zakładów, że będzie remis lub Olimpia przegra. Wtedy należy głęboko to przeanalizować. Według mnie to szukanie sensacji w tym przypadku - napisał do nas Paweł Guminiak.

Prośbę o komentarz w sprawie meczu Concordia Elbląg vs Pilica Białobrzegi (drugi elbląski wątek w tekście Mateusza Migi) wysłaliśmy też do pomarańczowo-czarnych.

 

Aktualizacja z godziny 14:25.

Na naszą prośbę o komentarz do meczu GKS Jastrzębie vs Olimpia Elbląg odpowiedział też Wojciech Gluza, rzecznik prasowy GKS Jastrzębie: - Komentarz jest taki, że dla nas nie ma tematu. Jeśli ktoś widzi jakieś drugie dno, to są od tego odpowiednie instytucje, którym powinno być to zgłoszone.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
#Murem_za_prezesem, jego strategia wprowadzania juniorów nareszcie przynosi skutki, byle kasa była na 1 lige
(2022.11.08)

info

24  
  9
idą wały o jakich się nikomu nie śniło a zamieszani są w to też ci których by nikt nie posądzał. Także zamilcz chłopie lepiej.
zenobiusz (2022.11.08)
@zenobiusz - wał to cie robił Wara od ZKS!
Hycel (2022.11.08)
@zenobiusz - A ty masz na to jakieś dowody, czy tylko pie%%%ysz dla samego piep%%%nia? I zabłyśnięcia w necie? To podziel się z nami tymi hmm, rewelacjami. Boisz się ewentualnych pozwów sądowych? Według mnie klub w ogóle nie powinien się do wypowiedzi tego eksbuka odnosić. Tania sensacja i tyle. OK - zgadzam się co do tego, że korupcji w piłce nie wypleniono całkowicie, ale tu piszemy o naszym klubie. A spekulacje buka nie są żadnym dowodem w żadnej sprawie. Skoro ten nic nie jest w stanie udowodnić, to dlaczego rzuca nazwami konkretnych klubów?
KibiczProstej (2022.11.08)
@zenobiusz - Jakieś konkrety ? Czy lanie wody ?
(2022.11.08)
Co tu komentować ? Wyssane z palca informacje jakiegoś anonimowego gościa. Jakby OE położyła mecz z 2:0 i w 10min straciła 3 gole na 2:3 to można by szukać kto na tym zarobił na kursie 50 i jakie pieniądze postawił.
(2022.11.08)

info

16  
  2
Pan Miga to do Ziobry powinien z tym lecieć a nie do mediów. Co to ma być?
(2022.11.08)

info

10  
  1
Tutaj w tym przypadku to jeśli ktoś sprzedał mecz to na pewno nie Olimpia
(2022.11.08)
Przeczytałem artykuł i ten mecz condonii bardzo, bardzo podejrzany. chlopaki chyba beda miec problem xDDDDD
(2022.11.08)

info

3  
  0
Ta nasza pożal się Boże pika nożna to patologia i siedlisko przestępców (kiboli) powinni to zdelegalizować tak jak ONR
(2022.11.08)