Młodość przegrała z doświadczeniem

18
20.09.2020
Młodość przegrała z doświadczeniem
fot. Anna Dembińska
Nie udało się szczypiornistom Klubu Piłki Ręcznej Elbląg zwyciężyć w meczu inaugurującym sezon 2020/2021. Zespół Grzegorza Czapli nie sprostał doświadczonym zawodnikom Usara Kwidzyn i przegrał 26:31. Zobacz zdjęcia.

Zarówno KPR jak i Usar liczyli na pomyślny start rozgrywek. Zespoły miały możliwość skonfrontowania się podczas okresu przygotowawczego i wtedy zwycięsko z tego starcia wyszli elblążanie. Drużynę z Kwidzyna w dużej mierze tworzą doświadczeni zawodnicy, którzy mieli okazję grać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na kole gra tam Bartosz Janiszewski, a między słupkami 51-letni Adam Wolański i to głównie ci dwa gracze napsuli sporo krwi elblążanom w meczu inaugurującym sezon.

Już początek spotkania nie potoczył się po myśli gospodarzy, którzy swoje pierwsze trafienie zanotowali dopiero w 5. minucie. Kwidzynianom zdobywanie bramek przychodziło dość łatwo i gdy odskoczyli na 5:1, o przerwę poprosił Grzegorz Czapla. Po wznowieniu świetnie prezentował się Dariusz Muracki, który był autorem trzech kolejnych goli KPR. Między słupkami uaktywnił się Dominik Jaworski, broniąc m.ni. rzut karny. W końcu elblążanie zminimalizowali straty do jednej bramki (5:6). Poprawa postawy w obronie była widoczna, kiedy gospodarzom przyszło grać w podwójnym osłabieniu. Przez kilka kolejnych minut gra była bardzo wyrównana, przyjezdni utrzymywali niewielki dystans. Zespoły zeszły na przerwę przy wyniku 11:13.

Drugą połowę między słupkami rozpoczął 18-letni wychowanek Truso Mateusz Plak. Elbląski bramkarz odbił dwa strzały kwidzynian, mocnymi rzutami popisał się Damian Nowak, a do wyrównania po 15 w 35. minucie doprowadził Wojciech Kowszuk. Gdy wydawało się, że gospodarze złapali wiatr w żagle, kilkukrotnie zastopował ich Adam Woliński. Nie do zatrzymania był Bartosz Janiszewski, który nie tylko wykańczał akcje, ale także wykorzystywał rzuty karne. W 43. minucie Usar prowadził 22:18, a gdy do pustej bramki trafił ich golkiper, przewaga urosła do sześciu trafień. Do końca meczu pozostało dziesięć minut. Kolejny zryw elblążan zapowiadał ciekawą końcówkę. Twarda defensywa, skuteczne kontrataki, trzy z rzędu gole Wojciecha Kowszuka i tablica wyników wskazywała 25:26. Niestety w ostatnich trzech minutach meczu znów górą byli kwidzynianie. Doświadczony golkiper Usara stopował elblążan, a jego koledzy zdobywali łatwe bramki. Mecz zakończył się wynikiem 26:31.

 

KPR Elbląg - Usar Kwidzyn 26:31 (11:13)

KPR: Jaworski, Plak - Kowszuk 5, Nowak 5, Stępień 5, Muracki 3, Budzich 2, Sparzak 2, Chyła 1, Kowalkowski 1, Nowakowski 1, Pałasz 1, Reseman, Załuski, Peret, Solecki.

Usar: Wolański 1,Jankowski - Janiszewski 10, Sonnenfeld 6, Klapka 4, Nawrocki 3, Nogowski 2, Cieślak 1, Hara 1, Pożoga 1, Rozwadowski 1, Szwed 1, Gryń, Boryń, Preuss, Raczkowski.

 

Przed elblążanami wyjazdowy mecz z KS Tytani Wejherowo, który rozegrają 26 września.

 

Zobacz tabelę i terminarz I ligi mężczyzn.

Anna Dembińska

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
co sie dzieje w Elbląskim sporcie. Kto nie zagra to baty.
(2020.09.20)
Mecz ciekawy, szybki, dynamiczny, oglądalo się z przyjemnością. Dla kilku zawodników to był ligowy debiut i warto to podkreślić. Zabrakło chłodnej głowy i lepszej skuteczności. Mimo wszystko chłopaki zasłużyli na brawa!!!
:( (2020.09.20)

info

12  
  1
A jak ma być, jak miasto tylko ogranicza i obcina wszystko co się da i nie da? Wstyd, że w Kwidzynie są 3 męskie drużyn piłki ręcznej, z tego 2 grają w 1 lidze. A u nas? Najchętniej miast i zgasiloby światło i zaorało wszystko.
:( (2020.09.20)
WSTYD już na Olimpii Prezes odszedł, który żył tym całym sercem
(2020.09.20)

info

0  
  8
Szkoda, ale nie ma co się poddawać, bedzie dobrze, szkoda, że pozostawieni sami sobie. ..
Kkkk (2020.09.20)

info

8  
  0
Świetny mecz w wykonaniu elbląskich szczypiornistow, przyjemnie się oglądało, wreszcie ktoś poszedł po rozum i zaczął budować zespół oparty na elbląskich wychowankach
Kibic-od zawsze (2020.09.20)

info

9  
  1
@:( - W Kwidzynie są 4 drużyny męskiej piłki ręcznej. MMTS od 20 lat w Superlidze, Usar i SMS Kwidzyn w I lidze oraz SMS w II lidze.
(2020.09.20)
4 drużyny w Kwidzynie- to tym bardziej źle k nas świadczy jako o mieście. U nas tylko 2,jedna kobieca, jedna męska-a z jakimi problemami. Co na to urząd?
:( (2020.09.20)
Pierwszą czwórka na koniec sezonu, śmiechu warte, zejdzcie na ziemie panowie
Szczypior (2020.09.20)
@:( - Dodając do tego kobiecą to w Kwidzynie jest 5 drużyn.
(2020.09.20)