Zawieszony projekt "Elektryczne śmieci"
Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu. odbiór elektroodpadów z gospodarstw domowych został zawieszony z powodu reorganizacji w firmie obsługującej projekt „Elektryczne Śmieci” w Elblągu.
- Firma ta jest w trakcie zmiany przewoźnika odpadów, co spowodowało konieczność wstrzymania tej usługi. Mamy nadzieję, że jest to okres przejściowy - informuje w odpowiedzi na nasze pytania Biuro Prezydenta Elbląga. - Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności, które mogą wyniknąć z tego utrudnienia. Wciąż istnieje możliwość oddania elektroodpadów o maksymalnych wymiarach 40x50x20 cm do czerwonych pojemników znajdujących się na terenie miasta. Większe elektroodpady można natomiast oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) - informuje Urząd Miejski.
PSZOK prowadzony jest przez Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu przy ul. Mazurskiej 42 w Elblągu i świadczy usługi w dni robocze:
Z kolei listę lokalizacji czerwonych pojemników można znaleźć na stronie internetowej: www.elektrycznesmieci.pl/mapa-pojemnikow.