Zawieszony projekt "Elektryczne śmieci"

5
03.04.2025
Zawieszony projekt Elektryczne śmieci
(fot. nadesłana)
Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od Miasta Elbląg, odbiór elektroodpadów z gospodarstw domowych realizowany w ramach projektu „Elektryczne śmieci” zostaje zawieszony na czas nieokreślony - informują władze miasta.

Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu. odbiór elektroodpadów z gospodarstw domowych został zawieszony z powodu reorganizacji w firmie obsługującej projekt „Elektryczne Śmieci” w Elblągu.

- Firma ta jest w trakcie zmiany przewoźnika odpadów, co spowodowało konieczność wstrzymania tej usługi. Mamy nadzieję, że jest to okres przejściowy - informuje w odpowiedzi na nasze pytania Biuro Prezydenta Elbląga. - Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności, które mogą wyniknąć z tego utrudnienia. Wciąż istnieje możliwość oddania elektroodpadów o maksymalnych wymiarach 40x50x20 cm do czerwonych pojemników znajdujących się na terenie miasta. Większe elektroodpady można natomiast oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) - informuje Urząd Miejski.

 

PSZOK prowadzony jest przez Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu przy ul. Mazurskiej 42 w Elblągu i świadczy usługi w dni robocze:

  • od poniedziałku do piątku w godzinach: 6:00 – 18:00
  • w soboty w godzinach: 6:00 – 14:00.

 

Z kolei listę lokalizacji czerwonych pojemników można znaleźć na stronie internetowej: www.elektrycznesmieci.pl/mapa-pojemnikow.

 

Biuro Prezydenta Elbląga

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Że Pan Malicki ani słowa krytyki w stronę Urzędu Miasta, Prezydenta i Radnych tu nie zawarł. Szok
Olo1969 (2025.04.03)

info

0  
  4
Wróżką nie jestem, ale realista, dlatego przewiduję, że tak samo będzie ze zbiórką niepotrzebnych ubrań...
Bezproblemowy (2025.04.03)

info

9  
  1
No i fajnie. Pod nasz śmietnik podrzucił już ktoś zepsuty odkurzacz i rozwaloną mikrofalówkę. Brawo! Władze miasta!
(2025.04.04)

info

2  
  0
Pojemników na zużyte ubrania też jeszcze nie ma! Miał być m. in. na rynku miejskim. Dzisiaj chciałem skorzystać i d... , nie ma. Co zrobić? Wozić w aucie do ich pojawienia się to.... Prośba to redaktorów, jeżeli coś piszecie to najpierw należy sprawdzić czy nie wprowadzacie ludzi w błąd!
Piotr32 (2025.04.04)

info

4  
  0
No i do zmieszanych pójdą.
(2025.04.04)

info

1  
  0