Tysiąc złotych zostaje, chętnych na stypendium może być więcej

4
17.09.2024
Tysiąc złotych zostaje, chętnych na stypendium może być więcej
graf. pixabay.com
- Czy w związku z obniżeniem wymagań dotyczących uzyskania stypendiów prezydenta Elbląga dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadpodstawowych zmniejszy się jego wysokość? Pewnie będzie więcej osób uprawnionych - takie pytanie otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników. Sprawdziliśmy.

Przypomnijmy: Na najbliższej sesji Rady Miejskiej, radni będą głosować nad zmianą warunków, które uprawniają do otrzymania stypendium prezydenta dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadpodstawowych. W wielkim skrócie: w planach jest zmniejszenie średniej ocen (z 5,8 do 5,2) oraz dodanie konkursów zawodowych. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

- Zmniejszenie średniej ocen z 5,70 na 5,20 ma na celu zwiększenie liczby uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy będą mogli ubiegać się o przyznanie stypendium. Rozszerzając kryterium o konkursy zawodowe stwarzamy szansę uczniom wszystkich szkół technicznych i branżowych do ubiegania się o przyznanie stypendium. Coraz większa liczba uczniów bierze udział w certyfikowanych konkursach zawodowych. - wyjaśnia Adrianna Kuzko z zespołu prasowego Bura Prezydenta Miasta w odpowiedzi na nasze pytania dotyczące przyczyn poluzowania kryteriów.

Samo wysokość stypendiów się nie zmieni i najlepsi uczniowie nadal otrzymają jednorazowo 1000 zł. Jeżeli szacunki urzędników się potwierdzą, to uprawnionych do otrzymania stypendium będzie o kilkanaście osób więcej.

- Wprowadzona zmiana nie skutkuje dodatkowym obciążeniem budżetu miasta, gdyż środki przeznaczone na ten cel są zaplanowane w budżecie gminy - dodała Adrianna Kuzko.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Bzdura - tylko wysokie stypendia dla ścisłych i technicznych - te dyscypliny mają przyszłość. Żadnej kasy dla historyków, humanistów itp. i niech młodzież wtedy wybiera kierunki.
JaBa (2024.09.17)
@JaBa - A moze w ogole nie uczyc historii, polskiego, WOS-u? Nic dziwnego ze pozniej same takie "madre glowy" glosuja na PiS i Konfe...
(2024.09.17)
Stypendium jednorazowe - stypendium ładnie brzmi ale drugi człon tego rzeczownika juž brzmi śmiesznie - jednorazowe- to przez 4-5 lat nauki, wychodzi niecałe 20 zł / m-c:- przestańcie rozśmieszać z tą pomocą, a może by tak zrobić wynagrodzenie pana prezydenta - jdnorazowe?, Zróbcie poważny I realny program pomocowy -, i jak nie wiecie jak, .. to popatrzcie jak to działa w innych krajach- tam student nie może sobie wyjechać do innego kraju, bo jest właśnie związany ze stypendium. , ktore musi odpracować I to państwo czyli resort zdrowia przez pierwsze lata jego kariery ma nad nim władze I kieruje go do tych placówek gdzie jest potrzebny, a nie pan doktor z Polski wykształcił sie czesto za nasze pieniądze I śmiga po całym świecie gdzie chce - to wolność absolutna, ktora w realnym świecie nie istnieje a jej relikty do dziš przetrwały w Polskim Szkolnictwie. - hallo pobudka popatrzcie I przyjrzyjcie się decydenci- takie to proste a patrzenie nie boli- jedynie trzeba rozumieć na co się patrzy
Apacze (2024.09.17)

info

6  
  1
WOS jest i z co tego wynika? Mało kto glosuje, a ci głosujący, i tak głosują źle. WOS to przedmiot kompletnie bezużyteczny.
(2024.09.18)