Ściana na lodowisku droższa niż przewidywano

14
03.09.2025
Ściana na lodowisku droższa niż przewidywano
fot. MOSiR (arch. portEl.pl)
MOSiR chciałby postawić na lodowisku ścianę pomiędzy taflą lodowiska a częścią administracyjną. Na przetarg wpłynęły dwie oferty, obie przekraczają sumę, którą na inwestycję przeznaczyli urzędnicy.

Ratusz ogłosił przetarg na modernizację lodowiska. W ramach inwestycji ma zostać przebudowana trzecia kondygnacja na lodowisku. W efekcie ma powstać ściana oddzielająca taflę lodowiska od części administracyjnej i szkoleniowej. Ma to m.in. poprawić parametry tafli lodowej i ustabilizować temperaturę lodu, zmniejszyć wilgotność powietrza, poprawić warunki akustyczne, ma też przynieść oszczędności związane z kosztami mrożenia tafli.

Urzędnicy przeznaczyli na tę inwestycję 500 tys. zł. Do urzędu wpłynęły dwie oferty, obie firmy zażyczyły sobie więcej niż chcieliby urzędnicy. Oferta zakładu ogólnobudowlanego inż. Mirosław Markiewicz z Elbląga wynosi 618 tys. zł., Topatotera z Knurowa przedstawiła ofertę w wysokości 1,3 mln zł.

Prezydent podejmie decyzję, czy unieważnić przetarg, czy też znaleźć brakujące środki. W przypadku, gdyby prezydent zdecydował się na podpisanie umowy, to wykonawca będzie miał trzy miesiące na wykonanie inwestycji.

Przypomnijmy, że zgodnie z harmonogramem I ligi hokeja, 4 października Fudeko GAS Gdańsk na elbląskim lodowisku podejmie UHT Sabers Oświęcim.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To jeszcze tego nie zrobili? Miasto z dykty
(2025.09.03)

info

11  
  18
Na tą ścianę musimy jeszcze POczekać.
(2025.09.03)
A mosir ma swoiuch pracowników, może niech oni postawią ta ścianę? I nie bedzie wydatków! Skoro potrafią wjeżdzać w park na Mickiewicvza, to poptrafią treż stawiać scianki! A jak nie to kara z pensji!
(2025.09.03)

info

6  
  12
A może by tak urzędnicy coś od siebie zrobili, mniej wydali na kawy i ciasteczka a nie tylko inni taniej a Wy sobie posiedzenia robicie i nie oszczędzacie, autami służbowymi po zakupy jeździcie. I dobrze szanujcie się, Wy też chcecie zarobić, chcą ścianki nie h z kasy wyłożą więcej. Mniej prywatnych wycieczek na paliwo, więcej do wydania A co ma PO idioto, zobacz jak Twoi pod pieniądze wydawane były na Rydzyka miliardy a można by szpitale tymi pieniędzmi wyposażyć Bus nie czekał 1 rok na zabieg
Mirek 12 (2025.09.03)

info

6  
  8
No nie mogą sobie Panom z MOSiR dać tynku i gipsu. To musi być wszystko w oparci o PZP.
(2025.09.03)

info

3  
  2
Wszelkie inwestycje doczekaja sie realizacji gdy PO zostanie silowo odsuniete od wladzy. Banda kolesi, cwaniakow i nierobow! Ta ze szpitala trzyma sie nogami i rekami za futryne bo elblazanie kaza jej sie wynosic. A ta sie trzyma i mowi ze sie stolka nie pusci.
maksiu (2025.09.03)
I ta klika PO chciala budowac miejski POrt? LItości! Dla nich POstawic sciane graniczy z cudem!
Jawamwójtaniewybierałem (2025.09.03)
@maksiu - Jakież to inwestycje widzisz na horyzoncie. Pastuchy pilnowały łąki zamiast budować CPK. Więcej katabasów wyremontowało kościół za rządową dotację z CPK niż prac wykonano na inwestycji. Kto władzę ma przejąć w 2027 r. jak PiS nie może rządzić ze swoim Prezydentem, wg deklaracji organy władzy wykonawczej muszą być z innych obozów politycznych. Konfederacja stoi im na drodze. PSL zaczną głaskać jak PSL nie wejdzie do Sejmu.
(2025.09.03)
@maksiu - Silowo taaak a swój mózg za darmochę oddaleś pacanie.
(2025.09.03)
Najlepiej w czynię społecznym niech wykonają wszystko. Co za nieduczeni ludzie w rachunkach.
(2025.09.03)

info

1  
  2