Pogotowie stomatologiczne już w pełnym zakresie

27
28.07.2025
Pogotowie stomatologiczne już w pełnym zakresie
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu (fot. pixabay.com)
W soboty, niedziele i dni wolne od pracy – całodobowo. W dni powszednie – od godz. 19 do 7. Tak pracuje nowe pogotowie stomatologiczne w Elblągu, które działa przy ul. Gdyńskiej 51. Udziela bezpłatnej doraźnej pomocy w nagłych przypadkach.

- W Elblągu uruchomiono pogotowie stomatologiczne, funkcjonujące w pełnym wymiarze. Bezpłatne świadczenia w zakresie stomatologicznej pomocy doraźnej są udzielane w nagłych, ostrych i często bolesnych przypadkach, dając szansę na normalne funkcjonowanie do czasu planowanej wizyty u stomatologa – informuje Adrianna Kuzko z zespołu prasowego Biura Prezydenta Elbląga.

Pogotowie stomatologiczne prowadzi Ewa Buła przy ul. Gdyńskiej 51, która podpisała kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Placówka świadczy bezpłatnie doraźną pomoc w dni powszednie od godz. 19 do 7 dnia następnego, a w soboty, niedziele i dni wolne od pracy – całodobowo. Kontrakt obowiązuje do końca grudnia, jego wartość to 779 tys. złotych.

Poprzednie pogotowie stomatologiczne (doraźne) działało od końca marca 2025 roku do 27 lipca przy ul. Związku Jaszczurczego 22 i było czynne w soboty, niedziele i święta w godz. 8-20. Miasto na wyposażenie gabinetu przekazało wówczas 77 tys. złotych, a usługi w ramach kontraktu z NFZ świadczył w tej lokalizacji Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Twoje Zdrowie” EL Co stało się z tym sprzętem, skoro pogotowia stomatologicznego w tym miejscu już nie ma?

- Zakupiony sprzęt zostanie przekazany zwycięzcy konkursu na realizację ”Programu profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku 5-6 lat”, uczęszczających do publicznych przedszkoli – dodaje Adrianna Kuzko.

Wspominany program ma być realizowany w latach 2025-2026. Do 31 lipca ratusz przyjmuje oferty zainteresowanych podmiotów leczniczych. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest w sierpniu.

oprac. RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
no i dobrze!
aborygen_stont (2025.07.28)

info

25  
  1
" Pogotowie stomatologiczne prowadzi Ewa Buła przy ul. Gdyńskiej 51,która podpisała kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia " dziękujemy Pani.
Elblążanka ... (2025.07.28)
110 tys miasto + dziesiątki tysięcy okolicznych mieszkańców wsi i doczekaliśmy się pogotowia stomatologicznego. Ten kraj rozwija się w tak szybkim tempie, że niedługo będziemy latać w kosmos.
(2025.07.28)
Trudno uwierzyć. Ale jeśli to fakt to bardzo dobrze. I nie ma co krytykować tylko starać się o kolejne tego typu rzeczy.
(2025.07.28)

info

25  
  0
I stał się cud
(2025.07.28)

info

11  
  1
Tylko pamiętajcie, że pogotowie dentystyczne nie leczy. To doraźna pomoc przed koniecznym leczeniem. A jest to duży problem, gdyż nawet w prywatnych gabinetach są duże kolejki i aby się dostać na leczenie może to potrwać. Stąd w leczeniu dentystycznym rozwiazaniem nie są pogotowia, a zapewnienie możliwości szybkiego dostępu do stomatologa. Należy też pamiętać, że wielu osób nie stać na leczenie w prywatnym gabinecie, a te powiedzmy publiczne na tzw "NFZ" to niestety nasza pięta achillesowa.
Zębinalle (2025.07.28)

info

13  
  2
A gdzie karta mieszkańca? Kiedy?
Elbl (2025.07.28)

info

6  
  6
No i pan prezydent dotrzymuje danego słowa.
kij (2025.07.28)

info

20  
  5
Coraz bardziej się upewniam że wybór obecnego prezydenta był jak najbardziej zasadny, krok po kroku realizowane są obietnice wyborcze.
wiem (2025.07.28)

info

27  
  8
cieszyć się należy, bądżmy optymistami, narzekać będą tylko ci z PiS.
(2025.07.28)

info

22  
  10