Koniec nauki, nadszedł czas odpoczynku!

33
19.06.2019
Koniec nauki, nadszedł czas odpoczynku!
Zakończenie roku szkolnego ZSZ nr 1 w Elblągu (fot. Sebastian Wiśniewski)
16,5 tysiąca. Tylu uczniów zakończyło w Elblągu rok szkolny 2018/2019 i rozpoczęło wakacje. - Rok, który kończymy, był zarówno dla elbląskiej oświaty, jaki i samorządu rokiem trudnym, związanym z reformami i protestami – mówił podczas miejskiego zakończenia roku szkolnego prezydent Witold Wróblewski. Zobacz zdjęcia.
Trudny był także dla uczniów. Za nimi rok wytężonej pracy i przygotowań do egzaminów. - Rok szkolny był pracowity, dużo się uczyliśmy – mówi Joanna Araszkiewicz, ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu. -  Egzaminy ósmoklasisty i gimnazjalne były co prawda dość trudne, ale większość dobrze nam poszła. Jesteśmy zadowoleni. Wakacje mamy więc zamiar spędzić na wypoczynku i przygotować się do nauki w szkole średniej.
   - Jesteśmy dumni z siebie i zadowoleni z naszych ocen – dodał Bartosz Piwowarczyk, absolwent gimnazjum w Zespole Szkół Pijarskich. - Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tej uroczystości. A plany na wakacje jeszcze nie są sprecyzowane.
   Część uczniów wakacje spędzi pracowicie. Paulina Donoch, uczennica klasy II technikum odlewnik z ZSZ nr 1 w Elblągu będzie pracować w sklepie w Krynicy Morskiej, a Michał Derecki z tej samej klasy od poniedziałku rozpocznie miesięczny staż w GE.
   Podczas miejskich uroczystości zakończenia roku szkolnego, które w tym roku odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu, szczególnie wyróżnieni zostali uczniowie, którzy osiągnęli wyjątkowo dobre wyniki w nauce. Prezydent Witold Wróblewski nie krył zadowolenia, że w rankingu najlepszych szkół w województwie warmińsko-mazurskim, pierwsze trzy miejsca zajmują trzy elbląskie podstawówki. - Od dzisiaj rozpoczynamy wakacje, czas, który powinniśmy przeznaczyć na wypoczynek, na to, żeby przygotować się do następnego roku szkolnego – mówił prezydent. - Jestem dumny z elbląskiej oświaty. W tym roku w ramach konkursu, który był przeprowadzony w województwie, pierwsze trzy miejsca zajęły elbląskie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 21, 12 i 19. To dowód na to, że mamy w Elblągu bardzo zdolną młodzież i fantastycznych nauczycieli, którzy potrafią przekazywać wiedzę.
   W tym roku ostatni dzwonek zabrzmiał w elbląskich gimnazjach, których istnienie z ostatnim dniem roku szkolnego przeszło do historii, tym samym nowy rok szkolny rozpocznie dwa razy więcej uczniów niż w ubiegłym roku.
   A tymczasem wszystkim uczniom życzymy mądrych wyborów, dostania się do wymarzonych szkół i udanych, bezpiecznych wakacji.
   
dk

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A.D. 2019 Słupnik musi odejść..
(2019.06.19)

info

17  
  2
Belfry to rozpuszczona jak dziadowski bicz ekipa. Ten strajk to była akcja na zamówienie POlityczne. Niektórzy twierdzą że 500+ to rozdawnictwo za które wszyscy będę musieli zapłacić. Jak zatem nazwać którzy biorą za zakładników uczniów w celu osiągnięcia korzyści majątkowej?
(2019.06.19)

info

23  
  37
Belfry to rozpuszczona jak dziadowski bicz ekipa. Ten strajk to była akcja na zamówienie POlityczne. Niektórzy twierdzą że 500+ to rozdawnictwo za które wszyscy będę musieli zapłacić. Jak zatem nazwać terorystów którzy biorą za zakładników uczniów w celu osiągnięcia korzyści majątkowej?
(2019.06.19)
a moim zdaniem Wróblewski musi ODEJŚĆ
(2019.06.19)
Większoś POSTKOMUNISTÓW to chore jednostki mówią że PiS beee, ale po kasę z 500+ wyciągają czetwone łabska ponieważ jak zwykle im się należy
(2019.06.19)

info

17  
  13
Większoś POSTKOMUNISTÓW to chore jednostki mówią że PiS beee, ale po kasę z 500+ wyciągają czetwone łabska ponieważ jak zwykle im się należy
(2019.06.19)

info

20  
  15
Moim też, ale 72 % mądrych inaczej jesienią było w zachwycie nad jego kandydaturą. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom cudownych wakacji.
(2019.06.19)
Ktoś Ci broni być belfrem? Zdaj maturę, ukończ studia kierunkowe i nauczaj, też będziesz miał tak dobrze.
(2019.06.19)
Tylko frekwencja nie była wysoka, więc ten wynik szoku nie robi.
(2019.06.19)
@Ktoś Ci broni być belfrem? - sorry ale są bardziej ambitne i honorowe zajęcia wymagające wyższych kwalifikacji dające dużo większe dochody bez brania dziaci za zakładników
(2019.06.19)