Bezpłatnie po prawną pomoc

18
04.11.2025
Bezpłatnie po prawną pomoc
Ilustracja do tekstu, arch. portEl.pl
Prezydent Elbląga ogłosił konkurs na prowadzenie punktu udzielania bezpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego wraz z edukacją prawną w 2026 roku. Zakładane na takie zadanie środki są niższe niż w poprzednich latach.

Przy ul. Kosynierów Gdyńskich 42 ma być oferowana nieodpłatna pomoc prawna, mediacja, poradnictwo obywatelskie, edukacja prawna. Punkt ma działać od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-11.30.

Na realizację zadania miasto planuje przeznaczyć niespełna 147 tys. zł, choć kwota może się zmienić w zależności od przyjętej przez Radę Miejską uchwały budżetowej. Co ciekawe, w roku 2025 samorząd zakładał na realizację podobnego zadania kwotę niemal 211 tys. zł, rok wcześniej niemal 203 tys. zł.

- Wysokość przyznanej dotacji może być niższa niż wnioskowana w ofercie. W takim przypadku podmiot składający ofertę może negocjować zmniejszenie zakresu rzeczowego zadania lub wycofać swoją ofertę - czytamy w ogłoszeniu konkursu.

Oferty można składać do 24 listopada.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jakie prawo? W tym kraju? Aahahahaah! xD Nauczcie się w końcu, że dla ludzi z odpowiedniego klanu i z odpowiednich kręgów towarzyskich, nie ma czegoś takiego jak prawo! Prawo to jest dla zwykłego szaraczka! Gdyby było inaczej, to prezydent Duda, wspólnie i w porozumieniu z ministrem Kosiniakiem-Kamyszem, nie awansowaliby w lipcu na stopień generała, człowieka który jest synem drugiego generała (doradcy Kosiniaka) i jednocześnie bratem trzeciego generała (awansowanego rok temu) POMIMO(!), że kilka lat temu w Giżycku w ośrodku wojskowym wszczął pijacką burdę, podczas której brutalnie pobił interweniującą policjantkę. Postępowania przeciw niemu, "niezależne" organy i służby umorzyły. Dostał jedynie grzywnę, która po roku(!) uległa zatarciu(!).. P.S. : generał Bieniek senior, jako doradcza Kosiniaka nie ma dostępu do informacji niejawnych, czyli nie wiadomo w związku z czym doradza, skoro nie ma dostępu do informacji. Powód cofnięcia Certyfikatu Bezpieczeństwa? Jazda autem pod wpływem alkoholu. Dobrze, że przynajmniej interweniujących policjantów z drogówki nie pobił. W końcu nazwisko zobowiązuje. A Wy dalej wierzcie w "Państwo prawa" i głosujcie na PiS, PO, SLD i PSL xD ahahahaha naiwni jesteście?! xD
Elbląski Książę Powraca! (2025.11.04)

info

13  
  7
A czemu nizsze śrdoki ??? Lepiej piniazki sobie na kawe i ciasteczka na debaty bez żadnych korzysci wydawac?? Czy na samochody i kolacje ?/ Nie rozumiem, dla nas P. Prezydent oszczędza a le to sa Nasze podatki a nie Pana, a Pan sobie wydaje na swoje przyjemnosci a My mamy pracowac na to??? Pracujemy płacimy podatki i MY powinniśmy miec z tego korzysc a nie Pan rozdaje nagrody, ciasteczka i kawki a my musimy cierpiec. Czemu nikt takiego pytania Prezydentowi nie zada ??!!!!!
mirek12! (2025.11.04)

info

7  
  9
Słabe to bo koszty adwokata to 3.5 tysiąiąc za zajęcie się sprawą a roprawa z dojazdem, 1300 złociszy .
(2025.11.04)

info

0  
  3
A myślę, że samorząd na realizację podobnego zadania może przeznaczyć 5 zł.
(2025.11.04)

info

3  
  2
Czyli miasto chce wydać cztery razy mniej pieniędzy na pomoc prawną niż na logopedę z Robotniczej? Nie no to jakaś kpina.
(2025.11.04)

info

4  
  4
Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydłoPrzynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno.
resume (2025.11.04)

info

6  
  1
Syn prawnik mówi do swojego ojca, również prawnika: - Widzisz, tato, Ty tę sprawę Kowalskiego ciągnąłeś przez dwadzieścia lat, a ja ją załatwiłem po jednej rozprawie. - Owszem synu, ale ja dzięki tej sprawie zapewniłem Ci edukację i kupiłem dom..
takTylko (2025.11.04)

info

10  
  1
Jak wyłudzę mieszkanie za opiekę i nie będę się opiekować, nie zapłacę, okłamię notariusza, dam lichwiarską pożyczkę, będę naganiał dziewczyny, będę z kolegami o wątpliwej reputacji bił się z kim popadnie i czym popadnie, będę zażywał..... to tylko część twórczości... Co za to grozi zwykłemu człowiekowi?
(2025.11.05)
@Elbląski Książę Powraca! - Widać towarzysz ze rosyjską Konfederacją się opowiada?
(2025.11.05)
"Jak wyłudzę mieszkanie za opiekę" - prezydentura.
pilafek4 (2025.11.05)